Primera División, 33. kolo, 17.04.2010, 18:00 h
Sevilla
Sevilla 3:0 Sporting Gijón
Sporting Gijón

Nikola Vlahović • subota, 17.04.2010.

Nogometni vikend u Primeri otvorili su Sevilla i Sporting Gijon. Domaćini su došli do prednosti već na početku utakmice. U nastavku su lagano došli do još dva pogotka i sasvim zasluženo upisali nove bodove. Naš Mate Bilić isključen je u 32. minuti.

U prošlom kolu Primere Sevilla je neočekivano prosula bodove protiv predzadnjeg Valladolida te je ostala na petom mjestu prvenstvene ljestvice. Pošto Sevilla najozbiljnije računa na Ligu prvaka sljedeće sezone, pobjeda protiv Sportinga bila joj je neophodna.

Hrvatski nogometni reprezentativac, Mate Bilić, predvodio je napad Sportinga od prve minute. Domaćini su došli u vodstvo već u sedmoj minuti. Nakon slobodnog udarca u gužvi pred golom Sportinga dobro reagira Frederic Kanoute i dovodi Sevillu u vodstvo. Sporting je pokušavao složiti neku akciju i zaprijetiti Palopu, ali njihovi napadi završavali su neuspješno već u ranoj fazi.

Isključenje Bilića

Vezane vijesti

Hrvatski napadač, Mate Bilić, utakmicu je počeo od prve minute, a u 22. minuti zaradio je žuti karton. Nakon deset minuta Bilić je dobio i drugi žuti karton te je morao napustiti teren. Naime, Bilić je neoprezno startao na protivničkog igrača te mu je sudac pokazao put prema svlačionici. Uzaludno je naš napadač prosvjedovao kod suca Antonija Rubinosa Pereza koji je bio neumoljiv.

Mate Bilić utakmicu je završio već u 32. minuti. Naš napadač je u razdoblju od deset minuta dobio dva žuta kartona te je morao na odmor prije svojih igrača. Sevilla je cijelo prvo poluvrijeme dominirala i sasvim zasluženo došla do prednosti koja je mogla biti i uvjerljivija. Sporting u prvih 45 minuta nije napravio niti jednu ozbiljnu priliku.

Svoju nadmoć na terenu Sevilla je u 52. minuti okrunila i drugim pogotkom. Dobro je lijevom stranom prošao Adriano odlično ubacio pred gol Sportinga, a visoko skače Luis Fabiano i glavom zabija za 2:0. U 60. minuti Fabiano se ponovno našao u dobroj prilici, ali njegov udarac glavom zaustavio je vratar Sportinga Juan Pablo.

Gosti su prvi udarac u okvir gola uputili tek u 72. minuti. Nakon kornera glavom je pucao Gregory, ali efektnom obranom Palop je zaustavio njegov udarac. Nakon toga niz prilika propustili su igrači Seville da dokrajče Sporting. Osim Mate Bilića dva žuta kartona dobio je i njegov suigrač Jose Angel, koji je igru morao napustiti u 79. minuti.

Nakon što su ostali sa devet igrača na terenu gosti su primili i treći gol. Deset minuta prije kraja utakmicu je riješio Cala, koji trese mrežu gostiju na asistenciju Negreda. Sevilla je dominirala od prve minute i u svim segmentima nadigrala Sporting. Ovom pobjedom Sevilla je nastavila borbu za četvrto mjesto koje donosi kvalifikacije za Ligu prvaka.