1. Hrvatska nogometna liga, 26. kolo, 17.04.2010, 18:00 h, Stadion u Stanovima, gledatelja: 1200

Sportnet • subota, 17.04.2010.

Inter je u Zadru uzeo tri vrlo vrijedna boda u svojoj borbi za ostanak, a junak Zaprešića u subotu je postao Tomislav Bosec...

Ante Mitrović
68'
13
Šime Maruna
78'

Tomislav Jonjić
59'

Antun Palić
59'
8
Armand Dubois Yankep
80'
Ilija Lončarević

Zadar je ovoga proljeća pružao vrlo dobre igre da bi u posljednja dva kola, na dva gostovanja u Puli i Koprivnici ipak upisao dva poraza. A treći poraz u nizu doživjeli su na vlastitom terenu, od gostiju iz Zaprešića koji su došli tražiti bodove spasa.

Dobar početak Intera kao da je razbudio domaće igrače, ali Stjepan Skočibušić i Želimir Terkeš nisu iskoristili svoje prilike u prvom dijelu prvog poluvremena. Zadranima je zamalo pomogao i Interov branič Josip Barišić, čiji je pokušaj raščišćavanja situacije završio zamalo pored vratiju.

Ekipa Dalibora Zebića nije prestala pritiskati goste. Često su prijetili iz prekida, najviše iz udaraca iz kuta, a u 45. minuti sreću je okušao i Josip Bilaver.

U nastavku ništa novo. Zadrani su opet bili bolji protivnik na terenu, Ivan Santini mogao je konačno svladati Mateja Delača, no nije dobro reagirao u sjajnoj šansi.

I kako to obično biva, stigla je kazna za promašaje. Igrala se 74. minuta kada se jedne lopte u kaznenom prostoru zadarskog prvoligaša domogao Tomislav Bosec i pogodio za velikih 1:0 i minimalnu pobjedu koja je dodatno zakomplicirala stanje pri dnu tablice.

Naime, očajnički pokušaji Zadrana da sačuvaju barem remi nisu urodili plodom i sada su s 30 bodova upleteni u bitku za očuvanje mjesta u prvom razredu hrvatskog nogometa. Iako deseto mjesto naizgled djeluje sigurno, od 14. mjesta dijele ih samo četiri boda.

Inter je ovim slavljem, prvim nakon dolaska Ilije Lončarevića na klupu, iskoračio iz zone ispadanja i sigurno će u mnogo ugodnijoj atmosferi čekati odlučujuće izazove.