Primera División, 33. kolo, 18.04.2010, 21:00 h
Real Madrid
Real Madrid 2:0 Valencia
Valencia

Marin Pintur • nedjelja, 18.04.2010.

Real je smanjio prednost Barcelone na ljestvici na samo jedan bod zaostatka. U posljednjoj utakmici nedjeljnog rasporeda Primere, nogometaši Manuela Pellegrinija su slavili s 2:0 pogocima najboljih strijelaca Higuaina i Ronalda.

Prvih dvadesetak minuta dvoboja Reala i Valencije nije ponudio neka veća uzbuđenja. Domaći su igrači imali veliki posjed lopte, međutim samo su udarcima iz daljine zaprijetili Ronaldo, Van der Vaart i Marcelo. Za razliku od prvih 20 minuta, u razboblju između 20. i 30. minute smo vidjeli četiri velike prilike Reala od kojih su jednu Galacticosi uspjeli realizirati.

Nakon što je Guti propustio realizirati odličnu povratnu loptu Ronalda, u 25. je minuti Real došao do vodstva. Branič Valencije Bruno je dozvolio Gutiju da mu oduzme loptu, nakon čega je Španjolac odlično proigrao drugog strijelca Primere, Gonzala Higuaina. Ovaj je rutinski pospremio loptu kraj vratara gostiju Cesara za vodstvo svoje momčadi.

Argentinac je mogao postići zgoditak i u 29. minuti kada je zaobišao Cesara, ali mu je pobjegla lopta. U nastavku akcije, Van der Vaartov udarac je sa gol linije izbio Banega. U sljedećoj minuti, opet je Higuain izašao sam pred Valencijinog vratara, probao poentirati atraktivnim lobom, međutim udarac je bio malo prejak.

Što se poluvrijeme bližilo kraju, Valencia se oslobađala pritiska i postajala sve opasnija pred vratima Reala. Tako je u 32. minuti Alexis odlično pucao glavom, ali je Casillas vrhunskom paradom spasio pogodak. No, u nastavku akcije na lopti je najbliži bio Mata i iz blizine pogodio vratnicu. Do kraja prvog dijela prilike su još propustili opet Mata za goste, te Van der Vaart za Real.

Real je drugo poluvrijeme otvorio s novom velikom prilikom. Odlično dvostruko proigravanje su odigrali Guti i Marcelo, potonji je izašao pred Cesara koji je izašao kao pobjednik. David Villa večeras nije bio previše primjetan, zaprijetio je samo je dnom prilikom, u 51. minuti. Susret se sve više rasplamsavao, Valencia se potpuno otvorila, a Real je najviše prijetio iz kontri.

U 72. minuti smo vidjeli najveću priliku gostiju. Točnije, fenomenalan udarac Davida Silve s otprilike 25 metara koji je završio na spoju grede i vratnice Casillasovih vrata. Milimetri su Silvu dijelili od pravog remek djela. Cristiano Ronaldo je bio vrlo raspoložen za igru i očito vrlo željan pogotka. Želja mu se i ostvarila u 78. minuti...

Marcelo je odlično prošao kraj Bruna na lijevoj strani Realovog napada, poslao oštru povratnu loptu u kazneni prostor gdje se našao Portugalac i zakucao loptu kraj Cesara za 2:0. Tako su Madriđani došli na samo bod zaostatka od vodeće Barcelone i sigurno će završnica španjolskog prvenstva biti vrlo uzbudljiva.