Gosti odnijeli skoro sve

Marin Pintur • nedjelja, 25.04.2010.

Odigrane su još četiri utakmice 34. kola španjolskog prvenstva. Iako se činilo da će dvoboji biti vrlo siromašni pogocima, na kraju je ipak viđeno osam pogodaka. Gosti su bili puno uspješniji i ostvarili tri pobjede i jedan remi...

Susret između Racinga i Villarreala je sa svoja tri pogotka bio i najefikasniji u ovo nedjeljno popodne. Domaćin je imao priliku napraviti veliki korak ka ostanku, međutim nogometaši Villarreala, koji igraju odlično u drugom dijelu prvenstva, su uspjeli ostvariti preokret s kojim ističu ozbiljnu kandidaturu za mjesto u europskim kupovima.

U utakmici s osam žutih kartona, Racing je poveo u 39. minuti preko velikog talenta Sergia Canalesa. Do preokreta dolazi u posljednjih 20 minuta. Zgoditak za izjednačenje je u 70. minuti postigao Diego Godin, dok je pobjedu Žutoj podmornici donio Brazilac Nilmar u 82. minuti.

Jako uzbudljivo je bilo i na Mallorci gdje je Malaga uspjela doći do vrijednog boda u borbi za opstanak. Činilo se da će događanja iz posljednje minute prvoga dijela prevagnuti u korist domaćina. Tada je dosuđen kazneni udarac za Mallorcu, a tom prilikom je isključen i branič gostiju Stepanov. Međutim, vratar gostiju Munua je uspio obraniti udarac Castra s bijele točke.

Šok za Mallorcu stiže u 86. minuti kada Malagin adut s klupe, Nigerijac Obinna dovodi svoju momčad u vodstvo. Ipak, konačan rezultat od 1:1 postavlja Aritz Aduriz svojim desetim pogotkom u sezoni u 90. minuti ovog dramatičnog susreta.

Sporting Gijon je bez suspendiranog Mate Bilića porazom od Valladolida na domaćem terenu zakomplicirao svoju situaciju, dok su gosti ostvarili pobjedu koja ih drži na životu. Odluka je pala u posljednjih deset minuta kada su Manucho i Baraja donijeli zasluženu pobjedu Valladolidu.

Almeria i Espanyol su znali da će pobjednik njihovog susreta 99% imati osiguran opstanak u Primeri. Više sreće su imali gosti, a slavlje je osigurao Luis Garcia pogotkom u 55. minuti.