Dramatična golijada pripala Getafeu

Marin Pintur • nedjelja, 25.04.2010.

U posljednje dvije nedjeljne utakmice u španjolskoj Primeri viđeno je čak 11 pogodaka. Atletico je na svojem terenu slavio protiv Tenerifa, dok je u velikoj drami Getafe uspio okrenuti rezultat i doći do pobjede protiv Seville...

Atletico je potpuno uspio u današnjem naumu. Osvojena su tri boda protiv Tenerifa, a uoči uzvratnog susreta Europske lige u Liverpoolu, odmoreni su glavni igrači poput Forlana, Simaa i Ujfalušija. Ovozimsko pojačanje Atletica, mladi Argentinac Eduardo Salvio je bio junak susreta jer je već u prvom poluvremenu dvama pogocima praktički riješio susret.

Salvio je prvi zgoditak postigao već u 10. minuti uz malu pomoć gostujućeg vratara Aragonesesa, a na 2:0 je efektno povisio u 31. minuti. Kako se moglo i očekivati u dvoboju obrana koje se među najlošijima u Primeri, do kraja su postignuta još dva pogotka. Nadu gostima je vratio Roman u 61. minuti preciznim udarcem s ruba kaznenog prostora, da bi konačni rezultat postavio najbolji igrač Atletica Sergio Aguero u 78. minuti.

Jako dramatično je bilo i u dvoboju Getafea i Seville gdje je viđena prava golijada. Završilo je pobjedom domaćina, tako da Sevilla nije uspjela preskočiti Mallorcu na četvrtom mjestu na ljestvici. Susret je bolje otvorio domaćin i do vodstva stigao u 17. minuti preko Adriana Gonzaleza koji je došao do premijernog pogotka u sezoni. Preokret stiže već tijekom prvog dijela, a za njega su najzaslužniji bili Kanoute i Luis Fabiano, udarne igle Seville. Prvo je Fabiano bio precizan u 33. minuti, da bi Malijac Kanoute doveo Sevillu u prednost pet minuta kasnije.

Getafe se vraća u igru u 59. minuti. Tada utakmicu na rezultatski početak vraća Pedro Leon. No, samo četiri minute poslije izjednačujućeg pogotka domaćih, najbolji strijelac Seville, Luis Fabiano, na asistenciju Kanoutea, postiže svoj 12. zgoditak ove sezone za novo vodstvo momčadi sa Sanchez Pizjuana. Getafe se još jednom vraća u život pogotkom Manua u 75.. minuti, a zanimljivo je da je Manu u igru ušao samo dvije minute ranije.

Sevilla ostaje s igračem manje u 85. minuti kada zbog drugog žutog kartona isključen biva Kanoute. Vrhunac drame je viđen u sudačkoj nadoknadi. Naime, tada je Sevillin Lolo u svom kaznenom prostoru srušio Daniela Pareja. Sam Parejo, koji je također ušao s klupe u igru, se prihvatio izvođenja kaznenog udarca i smireno donio veliko slavlje svojim suigračima i navijačima.