1. Hrvatska nogometna liga, 28. kolo, 01.05.2010, 18:00 h, Stadion SRC Mladost, Čakovec, gledatelja: 500
Suci: Pristovnik, Modrić, Janošević (Zagreb)

Ivana Strahija • subota, 01.05.2010.

Međimurje, bez obzira na važnost utakmice i životno važne bodove, opet nije uspjelo kod kuće doći do punog plijena. Cibalia nije igrala otvoreno, lijepo ili zanimljivo, ali je iz prilike i pol zabila dva gola.

Marijan Vuka
46'
21
Mirko Plantić
78'
8
Joško Kovač
89'
Boris Leutar
84'
17
Vlatko Šimunac
90'
19
Krešimir Prgomet
90'
Stanko Mršić

Iako se stekao dojam da je prvo poluvrijeme bilo puno akcije, rijetko je koja prigoda izgledala smisleno i izrađeno, a lopta je mnogo vremena provodila u zraku, umjesto od noge do noge. Međimurci su potisnuli Vinkovčane na gostujuću polovicu terena i konstantno radili pritisak, koji je ostao bez promjene rezultata.

Pa ipak, treba spomenuti par situacija, većinom su po desnoj strani probijali Međimurci, gdje je očito Cibalia deficitarna. Lijepu je priliku tako za Eliomara i Golubovića stvorio Aganović odmah na početku, ali je dvojka ne koristi kako bi trebalo. U 24. minuti Golubović je proigrao Žuljevića, ali loptu čiste Cibalijini braniči, ona opet dolazi do Golubovića koji ovaj put puca, a vratar Antolović jedva je skreće nad prečku.

Aganović se pokazao vrlo dobro raspoloženim i nakon pola sata igre, prvo je iz daljine provjerio reflekse gostujućeg golmana, a jako dobru prigodu imao je i u 37. minuti, kad je sam pojurio prema gostujućem golu, ali komplicira i daje mogućnost Lučiću da mu otme loptu.

U prvih 45 minuta svega dvije prilike stvaraju Vinkovčani. U 11. minuti Kresinger je dobro prevario domaću obranu i dodao za Grgića, ali na njega su se poput priljepaka zalijepili Melnjak i Darmopil, pa ostaje bez lopte. Kresinger je priprijetio još jednom, kad je domaći vratar Mađarić bio spreman za izazov.

U drugo poluvrijeme Međimurci ulaze s Vukom umjesto Žuljevića, a novi se igrač mogao odmah proslaviti, da je znao iskoristiti dodavanje Eliomara. Nije, a kazna slijedi skoro pa odmah.

U 50. minuti su nervozu u domaće redove donijeli Kresinger i Grgić, a zatim je Baraban doturio loptu Lukačeviću, koji bez ikakvog problema pronalazi put do mreže, neometan domaćim braničima, za 0:1.

Pokušali su se domaći brzo vratiti u igru, to im treba priznati, ali nije jasno kako su to kanili učiniti dugim loptama u općenitom smjeru gola, slabim slobodnjacima i kornerima te nepreciznim strijelcima. Gledatelji nisu mogli vjerovati što sve su Međimurci u stanju promašiti, a još su u većoj nevjerici ostali nakon 77. minute.

Nakon što je vratar Antolović upisao još jednu lijepu obranu svoje mreže, gosti su otišli u klasični kontranapad i nepostavljenoj obrani Međimurja zadali konačni udarac. Radotić postiže gol za 0:2, a pogledom su loptu ispratili domaći Darmopil i Amauri.

Do kraja utakmice još desetak prilika koje su Međimurci trebali iskoristiti ali nisu, i s razlogom ostaju bez bodova spasa. Domaćim gledateljima pak, nakon remija protiv Osijeka i Slaven Belupa te Varteksa i teškog poraza od Rijeke, još jedan poraz. To ih sigurno neće pozvati na tribine o posljednjem ovosezonskom kolu, kad Međimurje ugošćuje Šibenik.