1. Hrvatska nogometna liga, 28. kolo, 01.05.2010, 18:00 h, Gradski stadion, Koprivnica, gledatelja: 1200

Antonija Pavlić • subota, 01.05.2010.

Slaven Belupo može se oprostiti od izlaska u Europu sljedeće sezone budući da je na Gradskom stadionu u Koprivnici remizirao s Rijekom 1:1. Strijelci su bili Dalibor Poldrugač i Sandi Križman...

Slaven Belupo i Rijeka odigrali su neriješeno u 28. kolu Prve HNL na Gradskom stadionu u Koprivnici, premda su obje ekipe imale prigode kući otići s punim plijenom. Riječani remijem mogu biti itekako zadovoljni, dok se Slaven s ovime konačno i teoretski oprostio od izlaska u Europu sljedeće godine.

Prvu je priliku na utakmicu "zakuhao" Goran Mujanović. Prošao je po desnoj strani i nekoliko puta "okrenuo" Mikaela Yourassowskyja, no udarac mu je iz velike blizine ipak ukrotio Ivan Mance. Iz odbijene lopte u padu nije uspio pogoditi niti Nikola Šafarić.

Na novu smo prigodu čekali malo duže, sve do 17. minute. Aktivirali su se tada i Riječani, Ramon Fernandez je okušao nišanske sprave iz slobodnog udarca s 20-ak metara, no odličnom je intervencijom pogodak spriječio Tomislav Pelin.

Četiri je minute kasnije Šafarić prošao nekoliko bijelih igrača i odigrao dupli pas s Alenom Marasom, ali je udarac potonjeg lako ukrotio čuvar Rijekine mreže. Netom je kasnije na Čavalov ubačaj iz kuta najbolje skočio Kaja Rogulj, no i on je gađao malo pokraj vrata.

Uslijedio je poslije toga mini pritisak gostiju; u 29. je s 30-ak metara prizemnim udarcem Pelina pokušao iznenaditi Alen Pamić, a isti je igrač glavom pokušao i u sljedećem napadu. Minutu je kasnije blizu pogotku stigao i Fernandez, nakon što je u sjajnom solo prodoru nanizao nekoliko igrača farmaceuta.

No, svim su se riječkim pokušajima unatoč, prvi veselili domaći igrači. Čaval je ubacio iz kuta, a daleko je najviše skočio kapetan Dalibor Poldrugač i zavukao loptu iza riječkog čuvara mreže. Do kraja poluvremena, poslije toga, nije bilo previše prigoda; u posljednjim je minutama iz poluvoleja tek pokušao Radomir Đalović, no nije pogodio okvir gola.

Nije ni drugi dio počeo furiozno, pa smo tako prvu prigodu vidjeli u 53. minuti. Fenomenalno je škaricama s osam metara probao Mario Jurić, ali je sigurni gol sa same gol-linije "očistio" Fernandez. Iz odbijene je lopte pokušao i oporavljenik Aljoša Vojnović, no ovoga je puta na mjestu bio Mance.

U 58. su minuti Slavenovi igrači kreirali još jednu sjajnu prigodu; Maras je ubacio s lijeve strane, a iza zadnje je linije lijepo ušao Mujanović, no u padu je ipak pucao puno preslabo.

"Ne iskoristiš li šanse, protivnik će te kazniti", poslovica je zbog koje su strepjeli Slavenovi igrači u drugih 45 minuta igre, a strahovi su im se i obistinili u 74. minuti. Sandi Križman je u gužvi u šesnaestercu praktički sam prošao pet-šest Koprivničana i oči u oči s Pelinom precizno pogodio krajnji desni kut.

Domaći su u posljednjih desetak minuta bacili sve karte u napad, Zlatko Dalić je igrao praktički s četiri napadača, no ništa nije urodilo plodom. Rijeka je iz Koprivnice otišla zadovoljna i s bodom, dok Slaven može žaliti za propuštenim prigodama u drugom dijelu i sada se, vjerojatno, i teoretski pozdraviti s izlaskom u Europu sljedeće godine.