1. Hrvatska nogometna liga, 28. kolo, 01.05.2010, 18:00 h, Karlovac, Stadion Branko Čavlović - Čavlek, gledatelja: 2.000
Suci: Zlatko Šimčić (Koprivnica); Tomislav Kučina (Sv.I.Žabno); Goran Dević (Koprivnica)

Nikola Vlahović • subota, 01.05.2010.

Na stadionu Branko Čavlović - Čavlek Karlovac je ugostio momčad Šibenika. U utakmici izravnih konkurenata za Europu do pobjede su došli gosti. Šibenik je sasvim zasluženo pobijedio zahvaljujući efektnom pogotku Alispahića, a pobjedu je potvrdio na samom kraju Ermin Zec. Domaćini su propustili realizirati najstrožu kaznu, odnosno udarac Lajtmana obranio je Blažević...

Josip Jerneić
37'

Niko Tokić
66'

Matija Štefančić
69'
Antonio Jakoliš
77'
8
Ivan Elez
81'
27
Hrvoje Spahija
90'+1'
Branko Karačić

U 28. kolu domaćeg prvenstva Karlovac je na svom stadionu ugostio momčad Šibenika, izravnog konkurenta za Europu. Šibenčani su pred kraj sezone u malo lošijoj formi. U zadnjih pet susreta upisali su jednu pobjedu i jedan remi, dok su tri puta ostali bez bodova. I jedni i drugi su u 27 utakmica postigli 30 golova, ali Karlovac je primio 13 golova manje od svojih gostiju.

Iako je bio ozlijeđen i nije bio najavljen za današnju utakmicu, Neven Vukman, stisnuo je zube i našao se u prvoj jedanaestorici Karlovca. Prvi udarac na utakmici u okvir gola uputio je Zec u petoj minuti, ali Sunara lako brani njegov pokušaj. Prvih desetak minuta utakmice prošlo je u dominaciji Šibenika, ali bez konkretnog učinka.

Karlovčani su utakmicu počeli dosta povučeno, a gostima su prijetili uglavnom kontranapadima. Obrana Karlovca puno je pažnje posvetila neugodnom Zecu, koji je vrlo neugodan za čuvanje i vrlo opasan za protivničke obrane. U 17. minuti udarac je isprobao Dajić, ali vratar Karlovca sjajno brani njegov pokušaj. Najviše problema domaćoj obrani zadavao je Zec, koji je ponovno pucao u 28. minuti, ali ponovno Sunara brani njegov udarac. Dobro se napadač gostiju izborio za udarac na vrhu šesnaesterca, međutim, nije došlo do promjene rezultata.

Mladi Andrea Ottochian nije se najbolje snašao u današnjoj utakmici te ga je Igor Pamić zamijenio već u 37. minuti. Njegovo mjesto na terenu zauzeo je Josip Jerneić. Pet minuta prije kraja prvog poluvremena sa dvadesetak metara pucao je Alispahić , ali lopta je proletjela iznad gola Sunare. Prvih 45 minuta završilo je bez pogodaka te su i jedni i drugi ostali puno toga dužni gledateljima. Gosti su bili puno opasniji u prvom poluvremenu, dok je Karlovac odigrao jedno od najlošijih poluvremena u proljetnom dijelu sezone.

Prvu priliku u nastavku utakmice imali su domaćini. Jerneić je ubacio prema Pamiću koji loše prima loptu ispred vratara Šibenika i od akcije koja je "mirisala" na gol na kraju nije bilo ništa. Ipak, drugo poluvrijeme počelo je puno agilnije s obje strane. Igor Pamić naredio je svojoj obrani da se što više maknu od svog gola te je Jerneića poslao više prema naprijed, a Vukmana je vratio na mjesto stopera.

Šibenčani su sasvim zasluženo poveli u 62. minuti, a Alispahić je postigao prekrasan gol. Loptu je sa desne strane ubacio Bulat, a veznjak Šibenčana škaricama šalje loptu iza vratara Sunare. Loše je reagirala domaća obrana kod pogotka Alispahića. Trener Karlovca odmah je reagirao te je u igru uveo i drugog napadača Niku Tokića, a na odmor je otišao branič Borislav Pilipović.

U 70. minuti Jerneić je srušen u kaznenom prostoru Šibenika, a sudac Zlatko Šimčić pokazao je na bijelu točku. Međutim, vratar Šibenčana obranio je udarac Lajtmana i tako sačuvao vodstvo svoje momčadi. Karlovčani su bili blizu poravnanja rezultata u 78. minuti. Krasno je ubacio Barić, a silovito je pucao Novinić, ali Blažević vršcima prstiju vadi loptu ispod grede. U dobroj prilici našao se Tokić u 83. minuti, a njegov udarac u posljednji trenutak blokirao je branič Šibenika Budiša. Utakmicu je zaključio najbolji igrač Šibenika Ermin Zec postigavši pogodak za 0:2.

Šibenčani su sasvim zasluženo došli do pobjede i tako preskočili Karlovac na prvenstvenoj ljestvici. Karlovac je odigrao jednu od najlošijih utakmica ove sezone, a ovo je bio treći poraz Karlovca na svom terenu ove sezone.