1. Hrvatska nogometna liga, 28. kolo, 01.05.2010, 17:00 h, Stadion Veruda, gledatelja: 1000
Suci: Ivan Bebek (Rijeka), Crnolatac (Petrinja), Mergeduš (N. Gradiška)

Matej Milanović • subota, 01.05.2010.

Istra 1961 slavila je u domaćem dvoboju s Interom, jednim od rivala u borbi za opstankom u prvoligaškom društvu. Puljani su slavili s dva gola Asima Šehića te su tako prešli momčad iz Zaprešića na ljestvici...

Istra 1961

Kalilou Mohamed Traore
(do 84')

(do 74')

Dario Bodrušić
74'

Ante Batarelo
35'

Antun Palić
58'
10
Tomislav Jonjić
73'
Ilija Lončarević

Dvoboj Istre 1961 i Intera bio je od velike važnosti u borbi za ostanak u 1.HNL. Obje su momčadi tražile pobjedu koja bi im bitno poboljšala stanje na ljestvici, a gostima iz Zaprešića je čak i bod mogao biti dobar. U prvom poluvremenu su daleko bolje odigrali Puljani.

Istra je krenula napadački od samog početka i više je puta bila u prilici povesti. Gol je napokon stigao nakon dvadesetak minute igre. Armend Alimi srušen je u protivničkom šesnaestercu, a najbolji strijelac domaćih, Asim Šehić zabio je s bijele točke.

Vezane vijesti

I nakon pogotka Istra je nastavila igrati bolje i nizati prilike, ali je rezultat do odmora ostao 1:0. Gosti pak u tih prvih 45 minuta nisu pak pokazali ništa posebno i tek ih je nepreciznost domaćih i spretnost njihovog vratara Delača spasila većeg minusa. Bez obzira na to, Inter je umalo izjednačio prije samog odlaska u svlačionice. Grgurović je pucao iz slobodnog udarca i pogodio okvir gola.

Da je ta lopta ušla utakmica bi možda krenula u drukčijem smjeru. Ovako je to bila jedina prava prilika Intera u cijelom susretu. Naime i u nastavku je pulski sastav odigrao bolje, stvarao prilike i došao do još jednog gola koji je definitivno zaključio utakmicu. U 64. minuti Khalilou Traore je prošao po desnoj strani terena i ubacio za Šehića koji je po drugi put na utakmici svladao Delača.

Istra 1961 je ovom pobjedom došla na deseto mjesto. U idućem kolu čeka je teško gostovanje kod Karlovca, no u posljednjoj bi utakmici trebali upisati bodove u domaćem susretu s Rijekom. Inter je pak pao na 14. mjesto. U idućem kolu Zaprešićani idu u Rijeku, gdje bi protiv vjerojatno nemotiviranih Riječana mogli doći do troboda, a u zadnjem kolu će ugostiti Lokomotivu.