Barcelona korak bliže obrani naslova

Vedran Attias, Marin Pintur • utorak, 04.05.2010.

Španjolski prvoligaši će u razdoblju od tjedan dana odraditi čak tri kola. Između dva vikenda ubačeno je 36. kolo, a tri su utakmice odigrane u utorak navečer. Najvažnija vijest je da je Barcelona svladala Tenerife, dok je Almeria bila bolja od Villarreala, Valencia od Xereze, a bodove su podijelili Getafe i Sporting.

Iako je Guardiola na teren poslao najbolju momčad, Tenerife se pokazao kao vrlo tvrd protivnik. Dvoboj je igran po velikom pljusku, a Barca je stigla u vodstvo u 17. minuti. Dani Alves je ubacio sa svoje desne strane, Ibrahimović je slabo pucao glavom, a na loptu je natrčao Leo Messi i spretno ispod vratara gostiju poslao loptu u mrežu. Argentincu je to bio 30. zgoditak ove sezone. Vjerovalo se tada da će Barcelona napuniti mrežu gostiju, međutim na odmor se otišlo s 1:1. Strijelac za goste je bio Ramon iskoristivši pogrešku obrane Katalonaca.

Drugi dio je ponudio pravu opsadu gostujućih vrata, Barcini nogometaši su imali posjed lopte čak preko 80%. Ipak, gosti nisu izdržali i prvi put su kapitulirali u 63. minuti. Danas raspoloženi Dani Alves je odlično proigrao mladog Bojana koji je smireno doveo Barcelonu u novo vodstvo. Treću loptu u mrežu gostiju je poslao Pedro u 77. minuti, dok je konačni rezultat postavio Messi u posljednjoj minuti sudačke nadoknade. Barca je tako riješila još jednu prepreku u pohodu na naslov prvaka. Sljedeće kolo bi moglo biti odlučujuće kada Messi i ekipa gostuju kod Seville.

Sporting Gijon je došao do vrijednog boda u borbi za opstanak. Na gostovanju kod Getafea, Sporting je poveo u 18. minuti preko Miguela Cuevasa koji je došao do sedmog pogotka u sezoni. Getafe izjednačuje početkom drugog poluvremena. Autor zgoditka je bio najbolji strijelac Getafea Roberto Soldado. Cijelu je utakmicu za goste odigrao Mate Bilić.

Almeria, koja igra puno bolje nego što ljestvica pokazuje, je pobjedom nad Villarrealom gotovo osigurala opstanak. U susretu sa šest pogodaka i dva isključenja, jedno na svakoj strani, domaćini su odigrali furiozni prvo poluvrijeme i pogocima Crusata i dvaput Uchea na odmor otišli s 3:0. Villarreal se vratio preko Marcana i Ibagaze, ali Piatti je u zadnjoj minuti osigurao tri boda za Almeriu.

U zadnjem susretu večeri Valencia se lako obračunala s posljednjim Xerezom čije su nade u opstanak ostale samo teoretske. Ponadali su se gosti kako mogu do iznenađenja kada su poveli preko Armenterosa u 37. minuti, no nisu izdržali niti do odmora jer je Mata u 44. izjednačio. Kada je isti igrač nakon 14 minuta nastavka zabio za 2:1 bilo je jasno kako gosti neće uzeti ništa s Mestalle, a točku na i stavio je Silva u 68. minuti. Valencia je ovom pobjedom i matematički osigurala Ligu prvaka dok Xerezu trebaju dvije pobjede u preostala dva kola i trebaju im se poklopiti ostali rezultati kako bi ostali u ligi; drugim riječima - Xerez se vraća u drugu ligu.

• Obrisan korisnik06.05.2010. u 13:21
    Da je baba muško... Ajde ajde biti će te uigraniji kada ovo ljeto potrošite još 250 milijuna eura i promijenite pola ekipe. Barcelona zadnjih nekoliko godina igra najbolji nogomet u povijesti, to nikad nitko nije igrao i nikad nitko neće igrati a ovi što ne vole Barcelonu, paaaa tko im je kriv... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik06.05.2010. u 12:44
    zadnja dva sve smo na uigranost barce izgubili u prvoj utakmici ove sezone 1-0 za barcu ali ubili smo barcu u igri samo lopta u mrezu nije tila na bernabeu 2-0 loša utakmica i jednih i drugih očekiva sam više ali u to utakmici se vidilo da je barca bolja od reala za to sto igraju vec 5 sezona... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik06.05.2010. u 10:08
    Svaka čast za Mallorcu a daj me podsjeti kako ste prošli u zadnja 4 El Clasica? :-)
  • Obrisan korisnik06.05.2010. u 03:02
    da,baš je potrebno da suci potkradaju barcu protiv tenerifea,i da 1-2 sudačke pogreške mogu biti odlučujuće u visokoj 4-1 pobjedi.
  • Obrisan korisnik06.05.2010. u 00:35
    ljudi ja se svama neću raspravljat očigledno je da vam suci pomažu jos od stenford briga i ovrebea tako da od svađanja nema nista al mallorku smo jedini ove sezone deklasirali 4-1 jos penal na graneru nesuđen i sumljiva situacija na ronaldom