1. Hrvatska nogometna liga, 29. kolo, 08.05.2010, 18:00 h, Gradski stadion u Poljudu, gledatelja: 4500
Suci: Davor Grizelj (Vinkovci), Darko Novoselnik (Belišće), Hrvoje Menđušić (Vinkovci)

Vedran Babić • subota, 08.05.2010.

U posljednjem ovosezonskom susretu na Poljudu nogometaši Hajduka su porazili Međimurje i tako se na najbolji mogući način oprostili sa svojim navijačima. Usprkos blijedom prvom poluvremenu, s tri pogotka u nastavku utakmice Splićani su stigli do uvjerljive 4:1 pobjede.

Florin Cernat
73'
Joško Kovač
46'
25
Domagoj Krajačić
53'

Tomislav Ivković

Splićani su u utakmicu ušli s velikom željom, ali nisu uspijevali ozbiljnije ugroziti dobro postavljene suparnike. U sedmoj minuti Vukušić se našao u dobroj prilici poslije slobodnog udarca Ibričića, ali je pucao preko gola. Posebno je raspoložen u prvom poluvremenu bio Oremuš, koji se svidio s nekoliko prodora po desnoj strani.

U 13. minuti upravo je Oremuš pucao prema Mađariću, ali je Melnjak uspio blokirati njegov udarac. Predvođeni raspoloženim Eliomarom Međimurci su u 18. minuti mogli ozbiljno ugroziti domaće, ali je Brazilčeva lopta prema Grgiću u situaciji 3 na 3 bila prejaka.

Hajduk se u tim trenucima prilično mučio, a Međimurje je novu priliku dočekalo deset minuta poslije kada je Grgić iskoristio kiks splitske obrane i krenuo sam prema Subašiću. Srećom po domaće, Pandža je sustigao gostujućeg igrača i odbio loptu u korner.

Baš kada se činilo da će blijedo prvo poluvrijeme Hajduka završiti bez pogodaka, ukazao se Jozinović. Prvo je sjajno pronašao Vukušića koji je s desetak metara iz vrlo izgledne pozicije pucao previsoko, da bi u idućoj akciji opet Jozinović probio lijevu stranu i uz malo sreće izbio sam pred Mađarića i neobranjivo pod gredu zabio za prednost Splićana. Zaista nesretan kraj prvog poluvremena za Međimurce koji su se predstavili u solidnom svjetlu.

U drugo poluvrijeme su zato gosti krenuli agresivno u lov na izjednačujući pogodak. Praktički odmah u prvoj akciji Grgić je propustio i njihovu najbolju priliku kada je neometan pucao, a njegov udarac efektno obranio Subašić.

Baš kada se osjećalo da gosti počinju pritiskati Splićane, stigao je drugi, i presudni pogodak. Anas Sharbini je prošao po lijevoj strani i ubacio za Tomasova koji s pet metara iskosa iz prve trese mrežu Mađarića.

Taj pogodak je još više uništio gostujući duh, a ubrzo je stigao i treći pogodak. Prvo je vrlo raspoloženi Oremuš asistirao Čopu koji pogađa vratnicu, da bi isti igrač u sljedećoj akciji ipak postigao pogodak. Ibričić je dodavanjem iza leđa međimurske obrane pronašao Tomasova koji prebacuje Mađarića, a loptu nadomak gol linije u mrežu prosljeđuje Čop.

Na 4:0 povisio je Ibričić u 78. minuti kada se za jednu loptu izborio Ljubičić, zapucao prema Mađariću, a BH reprezentativac odbijenu loptu uz dosta sreće ugurao iza leđa Mađarića. Odmah potom moglo je biti i 5:0, no ubačaj Jozinovića u zadnji je čas očistio Valentić.

Ipak, do zasluženog pogotka gosti su stigli u 81. minuti kada je Grgić izigrao Buljata i provukao loptu ispod Subašića. Do kraja utakmice i jedni i drugi su mogli do još jednog pogotka, ali Grgić i Kovač na gostujućoj, te Ljubičić i Tomasov, na domaćoj, nisu pronašli put do mreže.