1. Hrvatska nogometna liga, 29. kolo, 08.05.2010, 18:00 h, Stadion na Kantridi, gledatelja: 1.000
Suci: Draženko Kovačić (Križevci), Tomislav Kučina (Sv. Ivan Žabno), Josip Havaić (Koprivnica)

Marin Pintur • subota, 08.05.2010.

Rijeka je još jednom uspjela okrenuti negativan rezultat na svojoj Kantridi. Nakon što je Inter na odmor otišao s prednosti od jednog pogotka, Riječani su na kraju slavili s 3:1 i na najbolji način čestitali 23. rođendan svojoj Armadi.

Emmanuel Gamarra Fernandez
65'
18
Ante Batarelo
65'

Mislav Oršić
75'
Ilija Lončarević

U samom otvaranju dvoboja, bilo je primjetno kako su gosti u susret krenuli puno aktivnije. To im se isplatilo u devetoj minuti kada su došli i do vodstva. Napadač žutih Ilija Sivonjić je srušen u kaznenom prostoru od strane riječkog stopera Čaglja, što je sudac Kovačić okarakterizirao kao start za kazneni udarac. Mario Grgurović je bio precizan s bijele točke i svladavši Mancea doveo Zaprešićane u prednost.

Opet je sudac utakmice Kovačić nervirao igrače i navijače Rijeke. Posebnih problema sa sucem je imao Pamić kojeg je već u 20. minuti Gračan zamijenio poslavši u igru Hrvoja Štroka. Do kraja poluvremena nije bilo većih uzbuđenja. U 28. minuti Đalović je malo zakasnio na ubacivanje Yourassowskog, a u posljednjoj minuti Križman je bio u izglednoj poziciji za postizanje zgoditka, međutim obrana Intera je odbila u korner. Vrijedna spomena je i koreografija riječke Armade kojom su obilježili svoj 23. rođendan.

Akcijom Križmana je otvoren i nastavak utakmice. Nakon njegovog udarca, malo je nedostajalo da netko iz gostujućih redova postigne autogol. Rijeka do preokreta dolazi u razdoblju od pet minuta. Nakon udarca iz kuta u 55. minuti, Štrok je lijepo uposlio Đalovića koji postiže pogodak za izjednačenje.

Pet minuta kasnije, Rijeka vodi nakon što je zbog igranja rukom Ceraja opravdano dosuđen kazneni udarac za domaćina. Radomir Đalović je bio siguran izvođač i svojim desetim pogotkom ove sezone okrenuo rezultat u korist Riječana. Crnogorski je reprezentativac bio u priliki doći i do hat tricka u 68. minuti. Opet je asistent bio Štrok, ali je Đalović bio neprecizan. Također, Križman je zakasnio na taj Đalovićev udarac.

U posljednjih dvadesetak minuta Zaprešićani su više držali loptu u svome posjedu, ali nisu uspjeli ozbiljnije zaprijetiti Manceu. Štoviše, Rijeka je došla do još jednog pogotka u sudačkoj nadoknadi. Strijelac je bio Vedran Gerc koji je u igru ušao s klupe, a asistentcija se može upisati vrataru Intera Delaču čiju je grešku iskoristio Gerc.