Dinamo remizirao s Olympiakosom

Vedran Attias • četvrtak, 01.07.2010.

Iako je Dinamo veći dio utakmice protiv grčkog Olympiakosa imao vodstvo, Modri nisu izdržali i na koncu će se morati zadovoljiti neriješenim rezultatom...

Dinamo je odigrao pripremnu utakmicu s najjačim protivnikom na austrijskom dijelu priprema - grčkim Olympiakosom. Modri su dobro otvorili utakmicu i na početku preuzeli vodstvo, no unatoč nekoliko prilika u nastavku - Olympiakos je taj koji je zabio i, na koncu, ipak zasluženo "uzeo bod".

Hrvatski prvak dobro je otvorio utakmicu i već nakon deset minuta - poveo. Nakon početnog ispitivanja snaga, Vasillogianis je nepotrebno srušio Chaga u vlastitom kaznenom prostoru, sudac nije previše razmišljao već je pokazao na bijelu točku, a kazneni udarac Sammir, najbolji igrač utakmice, pretvara u vodstvo Dinama.

Vezane vijesti

Pogodak i vodstvo kao da su zadovoljili Modre koji nakon vodstva u prvih 45 minuta više nisu bili ofenzivno opasni, no dugo niti Grci nisu imali prave prilike već se igra odvijala uglavnom između dva kaznena prostora. U posljednjih desetak minuta Grci su ipak nešto više pritisnuli hrvatskog prvaka pa je Butina u 34. i 40. minuti morao reagirati kako bi spasio vlastitu mrežu.

Dinamo je nastavak mogao otvoriti isto kao i prvi dio - pogotkom. Etto je prošao stranom i dobro ubacio, zapravo više je obrana Olympiakosa loše reagirala, lopta na koncu dolazi do Chaga, no ovaj se također ne snalazi i prilika je propala. Izmjene u nastavku su poremetile ritam igre, no Dinamo se u takvom razvoju bolje snašao i imao više prilika.

Dobru priliku u 68. minuti, netom nakon ulaska, propustio je Sivonjić koji nije najbolje reagirao u izglednoj situaciji. Deset minuta kasnije, Ademi je čvrsto startao na Epsteina koji je vrlo nezgodno pao na leđa pa je igra zaustavljena te je uslijedio prekid od dvadesetak minuta koliko je trebalo Hitnoj pomoći da dođe na travnjak i odvede nesretnog igrača u bolnicu.

U trenucima kada su igrači najbolje hrvatske momčadi bili bolji i imali dominaciju - 1:1. Zairi je pet minuta prije kraja pobjegao Modroj obrani i uspio svladati raspoloženog Butinu te tako postaviti konačnih 1:1.

Na koncu Dinamo može biti zadovoljan prikazanim, no još jednom - Velimir Zajec ne može biti zadovoljan realizacijom. Dinamu treba pet - šest prilika za jedan pogodak, a kada dođu "prave" utakmice - to je ipak previše ili premalo; kako hoćete.

Prijateljska utakmica: Dinamo - Olympiakos 1:1

Dinamo: Butina - Etto (od 60. Vrsaljko), Bišćan (od 60. Barbarić), Mesarić (od 70. Šimić), Ibanez - Calello (od 70. Tomić), Chago (od 66. Ademi), Sammir (od 77. Antolić), Morales (od 67. Badelj) - Dodo, Slepička (od 60. Sivonjić)

• Obrisan korisnik02.07.2010. u 02:29
    ibanez je veći kikser od drpića, što dalje od prve ekipe.
  • Obrisan korisnik02.07.2010. u 01:50
    mejasic, ili je novinar neobjektivan ;)
  • Obrisan korisnik01.07.2010. u 23:59
    Pripremne utakmice ne pokazuju bas nista!!!! Ako je sammir najbolji-daj Boze da je i on pocel igrat nogomet, al cisto sumnjam...
  • Obrisan korisnik01.07.2010. u 23:48
    Sammir, najbolji igrač utakmice...ili je zeko napravio cudo ili je Olympiakos jako lose zapoceo pripreme