Široki ponizio Olimpiju, prošao i Zrinjski

Vedran Babić • petak, 09.07.2010.

Naši susjedi, predstavnici Bosne i Hercegovine, također su se plasirali u drugo pretkolo Europske lige, i to kako. Široki je s ukupnih 5:0 pregazio Olimpiju, dok je Zrinjski jednakim omjerom kao u prvoj utakmici (2:1) eliminirao kazahstanski Tobol.

Nakon 2:0 u prvoj utakmici u Sloveniji, nogometaši Širokog Brijega i u uzvratu su bili bolji od Olimpije. Utakmica je više od sat vremena bila bez pogodaka, a onda je u samoj završnici doživjela brojna uzbuđenja. Prvo je u 68. minuti Bojan Jović zaradio drugi žuti karton nakon što je skrivio najstrožu kaznu, no kapetan Širokog Dalibor Šilić nije ju realizirao.

Zatim je u 79. i Miroslav Cvijanovič dobio drugi žuti karton pa je Olimpija u posljednjih deset minuta na travnjaku imala samo osam igrača u polju. Nabrijani domaćini to su ekspresno i nemilosrdno iskoristili i do kraja utakmice postigli tri pogotka (Roskam, Weitzer, Mišić) za veliko slavlje svojih navijača na Pecari. U drugom pretkolu čeka ih veliki test - Austria Beč.

Vezane vijesti

Zrinjski je, pak, protiv Tobola ubilježio još jednu pobjedu od 2:1. Domaćina je u vodstvo doveo Džidić već u desetoj minuti, no gosti su preko Žumaskalijeva u 57. vratili nadu u prolaz. Ipak, ona je uništena u 72. minuti kada je Pehar postavio konačnih 2:1 za pobjedu Zrinjskog i okršaj s Tre Penneom iz San Marina (!) u drugom pretkolu. Sjajna je to prilika za klub iz Mostara da se domogne i trećeg pretkola.

Naši južniji susjedi, Crnogorci, imali su polovičan učinak. Mogren je s ukupnih 5:0 preskočio andorsku Santa Colomu, dok je Zeta ispala zbog manje golova u gostima u odnosu na moldavsku Daciu. U prvoj utakmici bilo je 1:1, a u uzvratu u Kišinjevu 0:0. Mogren će u drugom pretkolu igrati protiv Maccabija iz Tel Aviva, a Dacia protiv švedskog Kalmara.

Od ostalih rezultata vrijedi izdvojiti Pirovu pobjedu luksemburškog Dudelangea protiv Randersa 2:1 (ukupno 3:7) te senzacionalno slavlje Portadowna iz Sjeverne Irske, koji je u Rigi protiv Skonta pobijedio 1:0 i s ukupnih 2:1 prošao u drugo pretkolo. Makedonski Rabotnički je s ukupnih 11:0 demolirao andorski Lusitanos, dok je najveću pobjedu večeri ostvario Dnepr Mogilev protiv albanskog Laçija (7:1).

• Obrisan korisnik10.07.2010. u 00:21
    ja sam navijač Zrinjskog i u ime svih navjača se zahvaljujem da pratite rezultate ova dva HRVATSKA KLUBA, a ovu dole komunjaru treba zanemarit. sretno Šibeniku na prolazu, teško je sad širokom jer igraju s austriom beč, a nama je puno lakše igramo s prestavnikom san marina pozzz iz mostara
  • danchy09.07.2010. u 16:47