1. Hrvatska nogometna liga, 1. kolo, 24.07.2010, 20:00 h, Split, Gradski stadion u Poljudu, gledatelja: 5.000
Suci: Mario Zebec, Premužaj, Hudika (svi Varaždin)

Bernard Jurišić • subota, 24.07.2010.

Hajduk je uvjerljivom igrom i rezultatom ušao u novu sezonu i sa šest pogodaka u mreži Istre najavio put u Bukurešt. Šest pogodaka, šest različitih strijelaca, uz sjajnu predstavu Anasa Sharbinija...

Hajduk je u novu sezonu ušao bez svog najstandardnijeg igrača u prošloj sezoni, vratara Danijela Subašića, kojeg muči koljeno. Na vratima je debitirao Božidar Radošević, koji se ovog ljeta vratio s posudbe u sarajevskom Željezničaru.

Prvo poluvrijeme ponudilo je pravu rapsodiju Hajdukove napadačke igre. Nakon što su se petnaestak minuta uštimavali redovi i osvajali metri unutar sredine travnjaka, Hajdukov "tandem mozgova" smislio je prvi pogodak. Ibričić je pravovremeno "podvalio" loptu Anasu Sharbiniju na lijevoj strani kaznenog prostora, ovaj pogađa bliži kut Lovrićevih vrata za prvi pogodak Hajduka u novoj sezoni.

Šest pogodaka, šest strijelaca

Hajduk je već u prvoj utakmici nastavio sa sličnim običajima kao i prošle sezone glede strijelaca. Šest pogodaka Istri postiglo je šest različitih igrača - An.Sharbini, Oremuš, Andrić, Ah.Sharbini, M.Ljubičić i Ibričić. No, posebno blistavu utakmicu, svoju najbolju u dresu Hajduka, odigrao je Anas Sharbini, koji je osim jednog pogotka ubilježio dvije asistencije i izboreni jedanaesterac. Sjajan početak sezone za 23-godišnjeg Grobničanina.

No, čim su pošli s centra Puljani su izjednačili. Župan je izmijenio dvostruko dodavanje na lijevoj strani, ušao u kazneni prostor i idealnom loptom poslužio Asima Šehića u sredini, koji nema težak posao i izjednačava rezultat dok je još trajalo slavlje domaćih navijača zbog vodećeg pogotka.

Splićane nije šokiralo brzo prokockano vodstvo, pa su već u 25. minuti opet imali rezultatski suficit. Anas se ovog puta prometnuo u asistenta, pronašao je Mirka Oremuša na drsnoj strani kaznenog prostora, ovaj smiruje loptu i krasnim udarcem šalje je u dalju "malu mrežu" pulskih vrata za 2:1.

Tek tada uslijedila je prava kanonada na gostujuća vrata, a činilo se da će svaki upućeni udarac Hajdukovaca prema vratima završiti u mreži. Marin Ljubičić u 34. je minuti nakon dugotrajne gužve u Istrinom kaznenom prostoru prošao do gol-aut linije, ubacio paralelu koju vratar Lovrić nije uspio presjeći, a Srđan Andrić na drugoj vratnici sprema loptu u mrežu za 3:1.

Ovakva napadačka raspjevanost jednostavno je morala rezultirati i prvim pogotkom Ahmada Sharbinija u Hajdukovom dresu. Raspoloženi mlađi brat Anas idealno ga je poslužio s lijevog boka, Ahmadu je preostalo samo smiriti loptu na desetak metara i ugurati je u mrežu za 4:1. I konačno skinuti ogroman teret sa svojih leđa.

Minutu prije poluvremena stigao je i peti pogodak. Marin Ljubičić je sve napravio sam, dovukao loptu na 25 metara i onda je ljevicom neobranjivo poslao u donji lijevi kut pulskih vrata. Pet komada utrpano je u Istrinu mrežu za samo 25 minuta.

Drugo poluvrijeme očekivano je donijelo prebacivanje u nižu brzinu Hajdukovaca, koje u četvrtak čeka prvi ogled 3. pretkola Europske lige u Bukureštu protiv Dinama. Gostujući trener Ante Miše, koji je prije početka susreta dobio pljesak s poljudskih tribina, zamijenio je vratara Lovrića Prskalom, koji se puno bolje snašao na vratima.

Hajdukovci su i dalje bili potpuno dominantna momčad, mogli su u nekoliko navrata povećati broj pogodaka u gostujućoj mreži, a Šehić je samo jednom ozbiljnije zaprijetio Hajdukovim vratima u Istrino ime.

Hajdukovoj petici iz prvog poluvremena nedostajalo je samo jedno - pogodak najboljeg klupskog strijelca prošle sezone Senijada Ibričića. Nakon nekoliko neuspješnih pokušaja, Ibri je idealnu prigodu zaradio najbolji igrač današnjeg susreta, Anas Sharbini. Anas je po tko zna koji put večeras "izvaljao" nesretnog Markovića, ovaj ga s leđa ruši u kaznenom prostoru, a sudac pokazuje na bijelu točku. Ibričić je siguran, šesta lopta zakoprcala se u Istrinoj mreži.

Hajduk je tako uvjerljivo i gromovito ušao u novu sezonu, sa šest pogodaka u režiji šest različitih igrača. Odličan Anas Sharbini, maštovita i efikasna igra prema naprijed, 5.000 gledatelja moglo je zadovoljno napustiti tribine. Atmosfera i samopouzdanje su pojačani uoči puta u Bukurešt, gdje će ova momčad polagati svoj prvi veliki ispit sezone.

• Obrisan korisnik26.07.2010. u 16:12
    Dinamo kao prvo niš nije namjestil, a kao drugo tu vijest namještanja su plasirale sportske novosti koje znaju samo srat i pljuvat. Meni je jako žal kaj vi navijači Hajduka nemrete podnijet dostojno poraz.
  • Obrisan korisnik26.07.2010. u 02:12
    I njemačko odvjetništvo saznalo da Đubrad dinamovska namješta utakmice.Šugavi dinamo u 4 ligu i oduzet im trofeje od Tuđmanove ere.Mamići i vodstvo HNSa u zatvor.
  • Obrisan korisnik26.07.2010. u 01:42