1. Hrvatska nogometna liga, 1. kolo, 25.07.2010, 20:00 h, Stadion HNK Cibalia, gledatelja: 2000
Suci: Dalibor Mlakar (Zagreb), Željko Novosel (Vrbovec), Igor Krmar (Zagreb)

Borna Rupnik • nedjelja, 25.07.2010.

Prvo kolo novog hrvatskog prvenstva donijelo je i slavonski derbi Cibalije i Osijeka, a bodovi su ostali u Vinkovcima. Domaćin je slavio rezultatom 3:0...

Ivan Baraban
73'
18
Marko Terzić
89'

Stjepan Kvesić
90'
Stanko Mršić
20
(do 65')
Tomislav Steinbrückner

Samo nekoliko dana nakon što i po drugi put nisu uspjeli postići pogodak amaterima u dresu sjevernoirskog Cliftonvillea, nogometaši vinkovačke Cibalije uspjeli su pred oko dvije tisuće gledatelja - uz tristotinjak gostujućih navijača - svladati svoje najveće rivale, susjede iz Osijeka.

Doduše, momčad Tomislava Steinbrücknera bila je bolji protivnik tijekom većeg dijela susreta, ali svoje prilike nije znala pretvoriti u pogodak. Uvodni pritisak gostiju rezultirao je nekolicinom solidnih šansi, od kojih je dvije propustio Ivan Miličević, pri čemu svakako treba istaknuti da mu je Cibalijin vratar Mladen Matković u 11. minuti skinuo situaciju "jedan-na-jedan".

Vinkovačkoj je publici malo radosti dobrim potezom osigurao Krešimir Prgomet u 15. minuti, ali nije uspješno okončao akciju, a desetak minuta poslije ponovno je bilo neugodno pred vratima Mladena Matkovića.

Ipak, Cibalia je nakon pola sata igre povela, a u strijelce se upisao novopridošli Mladen Bartolović, koji je ubačaj Vlatka Šimunca precizno glavom pospremio u donji kut nemoćnog Ivana Karduma.

Nedugo potom tražili su Vinkovčani i jedanaesterac, a najbliže poravnanju prije odlaska na odmor bili su Tomislav Šorša i Miličević: prvi si je nepotrebno zakomplicirao život i domaća je obrana stigla očistiti tu situaciju, a drugom je pokušaj na gol-crti zaustavio Ninoslav Parmaković.

Osječani su u drugom poluvremenu nastavili istim ritmom - promašajem se ovoga puta istaknuo Srđan Vidaković, a nakon što Šimunac nije iskoristio pogrešku Pere Stojkića ipak je stigla kazna. Parmaković je nakon udarca iz kuta iz blizine matirao osječkog čuvara mreže za 2:0.

Gosti su tada počeli ostajati bez ideja, a šlag na Cibalijinu tortu postavio je udarcem iz daljine Tomislav Jurić samo nekoliko minuta prije posljednjeg sudačkog zvižduka. Ekipa Stanka Mršića tako je riješila slavonski derbi u svoju korist prije puta kod još jednog "posrnulog Europljanina", Šibenika, dok će Osijek popravak dojma tražiti protiv Hajduka.

• Obrisan korisnik26.07.2010. u 10:50
    Cliftonvile : " mi njih izbacmo a oni rasturaju u HNL, zamisli lige" :)
  • Obrisan korisnik26.07.2010. u 07:58
    "Doduše, momčad Tomislava Steinbrücknera bila je bolji protivnik tijekom većeg dijela susreta.." - pa tko je ovdje lud? cibalia je definitivno bila bolja i zasluzeno pobjedila!
  • bonkas26.07.2010. u 02:40
    Cliftonvile : " mi njih izbacmo a oni rasturaju u HNL, zamisli lige"