Isto mjesto, drugi domaćin

Borna Rupnik • petak, 30.07.2010.

Zagrebačka Lokomotiva i drugo će kolo hrvatskog prvenstva odraditi na gostovanju u Kranjčevićevoj ulici. Ovoga će joj puta domaćina "odglumiti" Hrvatski dragovoljac, a i jedni i drugi traže pomak s nule...

Male draži Lige 16 zagrebačkoj su Lokomotivi omogućile dva uzastopna gostovanja na istom stadionu, kod različitih klubova. U dvoboju koji je otvorio sezonu 2010./2011. momčad Roya Ferenčine poražena je na stadionu u Kranjčevićevoj ulici od Zagreba (3:1), a dojam će pokušati popraviti protiv Hrvatskog dragovoljca.

S obzirom su Sigećani po imenima ipak nešto slabija momčad od Pjesnika Ive Šuška, Lokosi se s pravom nadaju prvom ovosezonskom uspjehu. Osim toga, protiv Zagreba plavo-bijeli nisu ni približno pokazali sve što znaju i mogu - kao što su činili tijekom protekle sezone - te je za očekivati napredak u njihovoj igri.

Vezane vijesti

Davor Mladina: "Slijedi nam vrlo važna utakmica s ravnopravnim protivnikom, ali protivnikom kojeg se ne trebamo bojati. Za nas prvenstvo zapravo počinje u petak jer protiv Dinama nismo niti mogli računati na bodove".

Da dosta toga u prvom kolu nije funkcioniralo kako treba Ferenčina je potvrdio i dvije izmjene već u poluvremenu tog dvoboja, a Ivan Peko dobivenu je priliku okrunio pogotkom i lako je moguće da je osigurao svoje mjesto u početnih 11 protiv Dragovoljca.

Lokomotivi će trebati i nešto čvršća obrana, pogotovo zato što iz tabora Davora Mladine stižu najave o samouvjerenoj igri, što bi vjerojatno trebali značiti i ambicije prema protivničkom golu.

O pravim mogućnostima Hrvatskog dragovoljca teško je suditi poslije poraza u Maksimiru (4:1) te mu je susret protiv Lokomotive vrlo bitan. Mladina vjeruje da nastup protiv aktualnog prvaka obećava pozitivne rezultate u nastavku prvenstva.

"Nadam se da ako ponovimo igru iz drugog poluvremena utakmice protiv Dinama možemo s pravom očekivati sva tri boda u petak. Lokomotivu smo gledali u utakmici protiv Zagreba i imat ćemo težak zadatak. Čvrsta su momčad, ali s pravim pristupom i samouvjerenom igrom možemo do pobjede", kaže trener Dragovoljca.

Na raspolaganju mu zbog bolesti neće biti Marko Janjetović, no svi bi ostali trebali biti spremni za igru.

Naposljetku treba podsjetiti i na akciju uprave Hrvatskog dragovoljca, koja je besplatan ulaz na stadion osigurala prvoj desetorici navijača s - vuvuzelom, iako bi se o poželjnosti uspjeha njihove namjere moglo raspravljati.

Želi li Hrvatski dragovoljac pretočiti svoje ambiciozne najave u djelo i svladati Lokomotivu, Nikola Frljužec svakako je jedan od igrača koji će morati pokušati iskoristiti svaku priliku za pogodak. U Maksimiru je jedini strijelac bio branič, sada je red na ofenzivnu liniju.

Slično kao i u slučaju Hrvatskog dragovoljca, Lokomotiva će tražiti pobjedu, a u takvim je utakmica Royu Ferenčini od ključne važnosti Nino Bule. Čiji napadači budu koncentriraniji, taj će biti bliže slavlju, a Bule je tu adut na strani Lokomotive.