1. Hrvatska nogometna liga, 2. kolo, 31.07.2010, 18:00 h, Stadion Veruda, Pula, gledatelja: 1200
Suci: Damir Batinić (Osijek), Hrvoje Menđušić (Vinkovci), Davor Batinić (Osijek)

Matej Milanović • subota, 31.07.2010.

Nogometaši Zagreba uspješno su odradili gostovanje u Istri. Gosti su tako ostali stopostotni, a Istrani su sve svjesniji da ih ove godine očekuje iznimno težak posao ako žele izboriti ostanak u prvoj ligi. Utakmicu su odlučili Krstanović i Šovšić za završnih 2:0...

Xhevahir Sukaj
83'
13
Marin Oršulić
90'

Ivo Šušak

Istra 1961 pred svojom je publikom htjela odigrati dobru utakmicu i doći do pobjede. To je bilo potrebno kako bi se poboljšala očajna slika predstavljena u Splitu, protiv Hajduka, da bi se podigao moral momčadi i da bi se navijačima dokazalo da ima nade u ostanak. Zagrepčani su pak, otvorili natjecanje pobjedom i u Pulu su došli iskoristiti loše stanje protivnika kako bi ostali na stopostotnom učinku.

Što se početnih sastava tiče valja reći kako je na Istrinom golu debitirao Andrej Prskalo, umjesto Igora Lovrića koji je na taj način vjerojatno kažnjen zbog kritika na račun kluba nakon dvoboja s Hajdukom. U jednoj od zadnjih utakmica na Verudi, obzirom da čelnici Istre najavljuju da će se ubrzo otvoriti stadion Aldo Drosina, Istra 1961 krenula je bolje i držala inicijativu. Ipak, domaći nisu to uspijevali pretvoriti u ozbiljnije šanse te je Zagreb relativno mirno izdržao početni pritisak domaćina.

Gosti su se nakon uspješne obrane, posvetili napadu i u 20. je minuti stigao gol Ivana Krstanovića. Igrač Zagreba je prošao po lijevom krilu i s 15-ak metara pucao po golu, iznenadivši Prskala za 1:0. Nakon gola Zagreb se nastavio braniti. To nije bilo preteško obzirom da su domaći držali loptu u nogama, ali nisu uspijevali to pretvoriti u prijetnju. S druge strane je pak prijetio Krstanović koji se nakon pogotka ohrabrio te je nekoliko puta pokušavao povećati prednost.

Kada već Krstanoviću nije uspijevalo zabiti drugi gol, za to se pobrinuo njegov suigrač Damir Šovšić. Nogometaš Pjesnika je izmijenio par dodavanja s Jefthonom. Time se doveo u poziciju za šut te je, kao i Krstanović, pucao s otprilike 17 metara i svladao Prskala za 2:0 u 40. minuti.

U svlačionicu je, dakle, Istra otišla nakon 45 minuta u kojima je držala inicijativu i stvarala igru, ali nije stvorila niti jednu ozbiljnu prijetnju protivničkom golu te se našla u zaostatku od dva gola. Zagreb je pak, braneći se i ne stvarajući nikakvu igru i gotovo nikakve prilike na odmor otišao s dva gola prednosti, koji su došli iz dalekometnih udaraca.

Nastavak utakmice krenuo je u stilu prvog dijela. Lopta u posjedu Puljana, no bez velikih prilika za gol. Ipak, nakon dugog pokušavanja, stigla je i prilika za povratak u utakmicu. U 70. minuti Zagrebovi Mario Tokić i vratar Hrvoje Višić loše su reagirali i Asim Šehić se našao u izglednoj prilici. Međutim, najbolji strijelac Puljana u prošloj sezoni, jako je loše reagirao i lopta je završila vani. Nakon toga je postalo jasno da će Zagreb doći do pobjede i upisati nova tri boda.

Do kraja utakmice nije bilo velikih prilika. Ante Miše je izmjenama pokušavao promijeniti tijek utakmice, ali mu to nije pošlo za rukom te se, nakon posljednjeg sučevog zvižduka, veseliti mogao njegov kolega na klupi Zagreba, Ivo Šušak.

Utakmica je protekla pod inicijativom domaćina, koji je više držao loptu i koji je pokušavao graditi igru. No, u 90 minuta dvoboja domaći su tek dvaput bili malo opasniji po gol Zagreba. Gosti su pak cijelu utakmicu proveli braneći se i pokušavajući iskoristiti pogreške Istre 1961. To im je uspjelo u dva navrata dalekometnim udarcima te se Pjesnici nakon dva kola nalaze na vrhu ljestvice. Istra je pak na samom začelju. Pred susret je kapetan Dalibor Pauletić najavio da žele samo pobjedu. Ipak, pobjeda je u konačnici bila jako daleko i ako Puljani ne nađu igrača koji njihovu inicijativu mogu pretvoriti u pogodak, opstanak je ove sezone jako teška misija.

• Obrisan korisnik31.07.2010. u 23:48
    inace ne navijam za nikoga, ali zbog zagreba mi je drago. celjak, pavlovic, sovsic, jugovic, abdurahimi, pa jurendic i orsulic koji su tamo vec citavu vjecnost....sve mladi igraci (domaci) kojima je mjesto na boljoj poziciji od one iz prosle sezone. uz nesto starije parlova i ivankovica koji su... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik31.07.2010. u 23:21
    svaka čast zagrebašima! mogla bi se ponoviti ona sezona kad su osvojili,sve najbolje dečki :D