1. Hrvatska nogometna liga, 2. kolo, 31.07.2010, 20:00 h, Stadion u Stanovima, Zadar, gledatelja: 2500
Suci: Draženko Kovačić (Križevci), Tomislav Kučina (Sveti Ivan Žabno), Saša Fegeš (Nedelišće)

Ivana Strahija • subota, 31.07.2010.

Nakon 90 minuta susreta u Zadru, koji je obilovao prilikama, tri boda ostala su momčadi Dalibora Zebića, koja je svoje prigode u dva navrata i iskoristila.

Jure Jerbić
67'
14
Ivan Ćurjurić
77'
4
Šime Gregov
89'
Borislav Pilipović
46'
18
Ante Batarelo
46'
19
Niko Tokić
73'
Igor Pamić

Iako je trener Karlovca Igor Pamić najavljivao da ga interesiraju samo tri boda, njegovi igrači to nisu ispoštovali. Bilo je dosta prometa pred golom domaćih, ali ni jedna lopta nije pronašla pravi put do mreže Zadra, dok su iz domaćih redova gostujućeg vratara Sunaru uspjeli prevariti Terkeš i Santini.

U prvim minutama susreta gostujući vratar imao je puno posla. Njegove reflekse iskušavaju Mršić i Begonja, ali je golman Karlovca ostao prazne mreže. U desetoj minuti prvu su priliku upisali i gosti, a Novinić je uz pomoć Špišića izazvao vratara Ježinu, no i dalje ostaje 0:0.

U takvim se akcijama izmjenjuju domaći i gostujući napadači, da bi lopta konačno pronašla put u mrežu u 18. minuti susreta. Tada je domaći Mršić ukrao loptu gostujućem Kovačeviću, čija obrana uzima umjetničku pauzu i propušta Mršića da doda do Terkeša, koji s ruba kaznenog prostora šalje loptu u desni kut Sunarinog gola za 1:0.

Do kraja poluvremena i dalje atraktivna igra s obje strane, a dosta su problema Karlovčani imali s napadačima Zadra, koji znaju iskoristiti svaku pogrešku. Posebno agilan bio je Mršić koji je dobro dijelio lopte svojem suigraču Gospiću, koji ih ipak ne pretvara u pogodak. Treba spomenuti i lijepu akciju Kovačevića i Novinića pred sam kraj poluvremena, no loptu im je oteo Skočibušić.

Drugo poluvrijeme pogotkom u vratnicu otvara Karlovčanin Husić, a odmah uzvraća Mršić jakim udarcem s 25 metara, a lopta prolazi pored gola. Ponovno se izmjenjuju napadi na jedan pa na drugi gol, gosti su imali akciju koju je trebao dovršiti Novinić, a domaći su računali na Gospića koji loptu šalje u blok Karlovca.

Posebno treba istaknuti priliku Karlovčana u 75. minuti, kad je u kontranapadu Husić dodao za Jerneića, a on točno namjestio loptu za Batarela, koji puca dobro, ali je vratar Ježina spreman. Odbijenu loptu pokušao je iskoristiti Tokić, no domaća je obrana dovoljno prisebna da ga u tome spriječi.

Ako su se navijači Karlovca ponadali da je to najava izjednačenja, prevarili su se, jer je njihove želje u 80. minuti potopio Santini. Iz slobodnog udarca s 25 metara dobru je loptu na karlovački gol poslao Mršić, a vratar Sunara je kratko odbija. Bio je to potez kojeg je Santini samo čekao i u punom trku je loptu poslao u mrežu iza karlovačkog vratara za 2:0.

Do kraja utakmice Karlovčani se i dalje trude doći do gola, pokoju prigodu složili su i Zadrani, no završava se s 2:0. Gledatelji, njih 1500, mogu biti zadovoljni viđenim, jer uzbuđenja pred golovima nije nedostajalo, a nagrada je na kraju otišla domaćinima.

Nakon 180 minuta nove sezone tako oba današnja protivnika imaju po tri boda, a u idućem kolu Zadar odlazi na noge Slaven Belupu, dok Karlovac ugošćuje novog prvoligaša iz Splita, koji stiže odličnog raspoloženja nakon visoke pobjede nad Varaždincima u Parku mladeži.