Ivor Krapac • subota, 07.08.2010.

Nakon uspješne prošle sezone s dvostrukom krunom u Njemačkoj i probojem do finala Lige prvaka, Bayern je jednako uspješno najavio i onu koja dolazi. Momčad Louisa van Gaala osvojila je Superkup s 2:0 protiv Schalkea, a u pobjedi Bavaraca su svoj udio imali i hrvatski reprezentativci Ivica Olić i Danijel Pranjić...

Utakmica koja je odlučivala o vlasniku prvog ovosezonskog trofeja u Njemačkoj odigrana je u Augsburgu, a ako je ikakva najava za ono što slijedi, Bayern će i ove sezone veseliti svoje navijače u domaćim natjecanjima. Prošlosezonski prvaci i osvajači Kupa su s 2:0 bili jači od viceprvaka Schalkea, a odluka je pala u razmaku od samo šest minuta u završnici utakmice.

U 75. minuti Bavarce je u vodstvo doveo Thomas Müller, a u 81. je konačni rezultat postavio njegov njemački reprezentativni kolega Miroslav Klose.

Osim članova njemačke nacionalne momčadi, istaknuli su se i hrvatski reprezentativci. Ivica Olić i Danijel Pranjić odigrali su svih 90 minuta za Bayern, Ivan Rakitić imao je punu minutažu u Schalkeu, dok su Olić i Pranjić sudjelovali u akcijama kod golova pobjedničke momčadi.

Pranjić je u 75. minuti dubinskom loptom započeo akciju koju je, nakon nedovoljno dobre reakcije Schalkeovog vratara Neuera, nastavio Klose ostavljajući loptu za Müllera, a sve boljem njemačkom reprezentativcu ostalo je samo dovršiti posao. Šest minuta kasnije Olić je na desnoj strani kaznenog prostora lijepo prevario Sergija Escudera i asistirao Kloseu, koji je potvrdio Bayernovu pobjedu.

Uz Rakitića, vrijedi izdvojiti da je u Schalkeu svih 90 minuta odradio i Raul, no niti najjače ovoljetno pojačanje momčadi iz Gelsenkirchena nije bilo dovoljno da izbjegnu poraz.

• Obrisan korisnik08.08.2010. u 10:09
    @cesare Jep, u pravu si za Van Gaal-a. Dobro si napisao pozicije koje su igrali :) ja sam zaboravio. Ma gle onda sam ja to malo subjektivno zaključio, Klose je u biti mene razljutio jer nije pucao nego ide dodavati kroz šumu nogu a pred njim samo golman. :) 1000% sam siguran da bi Ola pucao u toj... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik08.08.2010. u 01:59
    Svaka čast Bavarcima,čestitke Oli i Pranji!