Eduardo debitirao i zabio

Ivor Krapac • subota, 07.08.2010.

Eduardo da Silva nije dugo čekao da se u odličnom svjetlu predstavi navijačima Šahtara iz Donecka. Hrvatski reprezentativni napadač debitirao je za svoj novi klub u petom kolu ukrajinskog prvenstva, a prvi nastup obilježio je pogotkom u visokoj pobjedi...

Novi početak Eduarda da Silve nakon odlaska iz londonskog Arsenala donio je lijepe vijesti. Eduardo se u prvom nastupu za Šahtar predstavio navijačima na Donbass Areni pogotkom u 42. minuti u visokih 5:0 protiv gostujućeg Sevastopolja, koji je bio daleko od iznenađenja.

Osim hrvatskog reprezentativnog napadača, za momčad Mircee Lucescua zabili su i Fernandinho (26.), Adriano (46.), Costa (60.) i Moreno (73.). Eduardo je odigrao prvih 45 minuta za Šahtar, na poluvremenu ga je zamijenio Adriano, dok je kapetan Darijo Srna bio na terenu svih 90 minuta.

Momčad iz Donecka je uvjerljivom pobjedom barem privremeno izbila na vrh ljestvice. U prvih pet kola prikupili su 13 bodova, jedan više od Dnipra i tri više od kijevskog Dynama, koji imaju utakmicu manje.