1. Hrvatska nogometna liga, 3. kolo, 08.08.2010, 20:00 h, Split, Gradski stadion u Poljudu, gledatelja: 8.000
Suci: Lukša Klaić (Ćilipi), Petrović (Valpovo), Conjar (Osijek)

Bernard Jurišić • nedjelja, 08.08.2010.

Hajduk i Šibenik zaključili su 3. kolo 1. HNL večerašnjim ogledom na Poljudu. Pred 8.000 gledatelja Hajduk je ubilježio mirnu pobjedu i pobjegao svom najvećem rivalu na tri boda razlike...

Dražen Gović
46'
19
Ivan Fuštar
75'

Anđelko Godinić

Hajduk je u okršaj s najbližim susjedom ušao bez kapetana Andrića, s premijernim nastupom Dinka Trebotića u prvih 11. Vratara Subašića na vratima je zamijenio Radošević, kojemu je Poklepović želio uliti samopouzdanje za nastup u prvoj utakmici protiv Uniree, u kojoj neće biti kartoniranog Subašića.

Samo osam minuta trebalo je Hajdukovcima da probiju šibensku obranu. Večerašnji kapetan Senijad Ibričić izmijenio je dvostruko proigravanje sa Strinićem i zakucao loptu pod gredu šibenskog vratara za 1:0. Bilo je to i jedino što je Strinić napravio večeras, jer je već u 13. minuti morao napustiti travnjak zbog ozljede zgloba.

Odana počast Jovaniću

Nogometaši Hajduka crnim florom oko ruke odali su počast nedavno preminulom Mićunu Jovaniću, jednom od najtrofejnijih nogometaša u klupskoj povijesti. Prije početka susreta gledatelji i igrači su se minutom šutnje prisjetili igrača iz Hajdukovih "zlatnih sedamdesetih".

Rano vodstvo zadovoljilo je i primirilo domaćine, koji u narednih dvadesetak minuta nisu silovito pritiskali prema gostujućim vratima, iako su više kontrolirali loptu. Nakon dva solidna pokušaja Brkljače dvaput je na drugoj strani uzvratio i Alispahić, no ništa opasnije nije se dogodilo pred Blaževićem ili Radoševićem.

Lijepa je i večeras bila atmosfera na poljudskom stadionu, oko 8.000 gledatelja popunilo je tribine i u završnici prvog poluvremena moglo vidjeti pogodak na obje strane. Najprije je u 36. minuti Ibričić promašio pravi zicer kojeg mu je pripremio Oremuš, a četiri minute kasnije uzvratio mu je Alispahić, nakon što je Jakoliš ukrao loptu neopreznom Jozinoviću.

Završnica prvog dijela ipak je pripala domaćinima, koji su preko Vukušića i Anasa Sharbinija mogli i s dvostruko uvjerljivijom prednošću otići na odmor.

Drugo poluvrijeme otvorila su dva dobra pokušaja Ibričića i Anasa Sharbinija u 53. minuti, a nakon toga dvije bijega Alispahića i Jakoliša koji su ozbiljno zaprijetili splitskim vratima. Nakon prvog pokušaja europskog junaka Tomasova u 68. minuti, stigao je i drugi Hajdukov pogodak.

Jozinović je u drugom dijelu bio puno sigurniji nego u prvom, pa je najprije zaprijetio sam Blaževiću, da bi minutu kasnije, u 73. sve pripremio za pogodak Ante Vukušića. Mladom je Hajdukovom napadaču preostalo "samo" spremiti loptu iza Blaževićevih leđa s desetak metara.

Ponajbolji šibenski igrač Jakoliš triput je sudjelovao u opasnim prijetnjama Šibenika nakon drugog Hajdukovog pogotka, no nije uspio nadmudriti vrlo solidnog Radoševića na Hajdukovim vratima večeras. Režić je mogao zaokružiti Hajdukovu pobjedu u 82. minuti, no njegov je pokušaj obranio Blažević.

Hajdukovci su do kraja mirno održali prednost, ubilježili nove bodove i počeli zbrajati plus bodove u odnosu na svog najvećeg rivala. Odavno Hajduk u ovoj fazi prvenstva nije bježao Dinamu.