1. Hrvatska nogometna liga, 4. kolo, 13.08.2010, 18:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj, Zagreb, gledatelja: 300
Suci: Damir Batinić (Osijek); Dražen Peić (Vukovar), Mario Živković (Vukovar)

Damir Žbulj • petak, 13.08.2010.

Susretom Hrvatskog dragovoljca i Istre 1961 otvoreno je četvrto kolo HNL. Obje momčadi puno su očekivale od današnjeg susreta jer u dosadašnja tri odigrana kola nisu osvojile niti bod. U najavama utakmice oba trenera najavljivala su napadačku igru i pohod na sva tri boda, jer bi se eventualnom pobjedom odmaknuli s dna prvenstvene ljestvice.

Goran Međumurac
71'
5
Marko Janjetović
80'
24
Karlo Kešinović
90'
Davor Mladina

(do 79')
18
(do 90')

Robert Jarni

Crni oblaci iznad Zagreba prijetili su nevremenom čitavo popodne, da bi se nebo otvorilo 20-tak minuta prije početka današnjeg susreta. Prolom oblaka nastavio se i u prvih 20-tak minuta utakmice, stvorivši izrazito teške uvjete za igru. Treba odati priznanje igračima i malobrojnim gledateljima jer je u tim trenucima bilo nemoguće igrati ozbiljan nogomet.

Smirivanjem vremena, rasplamsala se igra. Nakon nekoliko pokušaja s obje strane, poveli su domaćini. Nakon pogreške u obrani Istre, u 30. minuti susreta, Hrvatski dragovoljac u vodstvo dovodi Švarić. Glavom, iz neposredne blizine, zatresao je mrežu gostiju. Najveću priliku za izjednačenje Istrani su imali u 35. minuti kada je Župan pogodio vratnicu. Na odmor se ipak odlazi s minimalnim vodstvom domaćina.

Drugo poluvrijeme donijelo je dopadljiv nogomet i dobru igru s obzirom koliko je natopljen travnjak to dopuštao. Gosti su bolje i odlučnije ušli u nastavak susreta i to je rezultiralo s nekolicinom izglednih prilika. Prvu veliku prigodu gosti su propustili u 60. minuti, kada je Roce s deset metara pucao ravno u vratara. Još izgledniju priliku imao je Alimi, koji je u 67. minuti susreta, s pet metara, prebacio vrata domaćina.

Međutim, kada su domaćini već polako počeli slaviti prvu pobjedu, u posljednjoj minuti regularnog vremena, šok za Hrvatski dragovoljac. Velika greška i neopreznost obrane domaćih rezultirala je pogotkom Istrana. Duga lopta preletjela je sve igrače, a Stupić je iz neposredne blizine poravnao rezultat na konačnih 1:1.

Ishodom večerašnjeg susreta vjerojatno će ponovno biti nezadovoljni igrači Hrvatskog dragovoljca, jer već u drugom susretu primaju pogodak u samoj završnici utakmice, ali prema prikazanoj igri na terenu i u izrazito teškim uvjetima za igru, neodlučen ishod je realan rezultat ove utakmice.

Dvoboju je prisustvovalo tristotinjak hrabrih gledatelja, a za obje momčadi ovo je prvi bod u dosadašnjem dijelu prvenstva.