1. Hrvatska nogometna liga, 4. kolo, 14.08.2010, 20:00 h, Stadion Gradski vrt, gledatelja: 1.500
Suci: Zlatko Šimčić (Koprivnica), Josip Havaić (Koprivnica), Goran Dević (Koprivnica)

U Gradskom vrtu ništa novo

Mario Plavčić • subota, 14.08.2010.

Nakon još jednog razočaranja bijelo-plavih, tmurni oblaci su se nadvili nad Gradskim vrtom. Mnoštvo promašenih prigoda ali i velike pogreške u obrani, kao i nedostatak fizičke spreme odnijeli su domaćinima još dva boda te im navukli bijes domaćih navijača...

Nogometaši Osijeka krenuli su agresivno od samog početka utakmice, a prva ozbiljnija prigoda dogodila se već u trećoj minuti - tukao je Vidaković, ali priseban je bio vratar gostiju Kelava. Samo minutu kasnije, nakon prekršaja na Pelaiću uslijedio je udarac glavom Gavrića, ali ponovno je Kelava izvrsno intervenirao.

U 11. minuti susreta Jugović je prebacio za Pelaića koji je pogodio gredu i velika prigoda otišla je u nepovrat. Nakon toga gosti su se oslobodili i u 19. minuti došli do prve prigode. Antolić je "slomio" Pušića i stvorio se pred Kardumom, ali pogađa vanjski dio mreže. Dvije minute kasnije ponovno prigoda probuđenih gostiju. Nakon prekršaja na trideset metara ubacio je Martinac, a Komorski iz blizine pogađa gredu.

U svega tri minute Osječani u propustili tri stopostotne prigode - u 26. minuti Vidaković je izvrsno tukao, a raspoloženi Kelava je izvrsno reagirao, kao i na udarac Nikšića u 28. minuti. Minutu kasnije Prijić je s pet metara tukao preko vrata. U 40. minuti Jugović je slalomom prošao obranu Lokosa, no i on pogađa vanjski dio mreže. Veliku prigodu propustio je Nino Bule koji se našao sam pred vratarem domaćina, ali Kardum je spriječio vodstvo gostiju. Bila je to ujedno i posljednja prigoda u vrlo bogatom prvom dijelu.

Drugo poluvrijeme počelo je velikom prigodom za domaćine - ubacio je Miličević, koji je ušao u nastavku umjesto Pelaića, a Prijić je s tri metra propustio matirati Kelavu. Igra se primirila sve do 60. minute, a onda je sijevnula opasna kontra Lokosa - Antolić se sjurio sam prema Kardumu koji je ostao ukopan, ali lopta prolazi pokraj desne vratnice.

Kako je vrijeme odmicalo Osječani su bili sve nervozniji, a Lokomotiva je preuzimala sve više rizika. Nakon udarca iz kuta ispala je kompletna obrana bijelo-plavih, lopta je došla do usamljenog Martinca koji puca, ali točno u Karduma. Osječani su uzvratili u 72. minuti - nakon udarca iz kuta Miličević tuče efektno petom, ali ponovno se zatresla greda i spašava goste.

Posljednjih dvadesetak minuta Osijek je napadao, ali to su bili jalovi napadi. U 90. minuti Miličević se oslobodio i tukao s ruba šesnaest metara, ali lopta je fijuknula iznad vrata. Bila je to ujedno i posljednja prigoda na utakmici. Osječani su ponovno razočarali, ne toliko igrom koliko neefikasnošću. Gosti odlaze zadovoljni osvojenim bodom iako i oni mogu žaliti za nekoliko zaista izglednih prigoda.