1. Hrvatska nogometna liga, 4. kolo, 14.08.2010, 20:00 h, Šibenik, stadion Šubićevac, gledatelja: 1 000
Suci: Domagoj Vučkov (Rijeka), Diego Žudetić (Pula) i Mladen Rajko (Tinjan)

Ivana Jurica • subota, 14.08.2010.

Jedan, ali zlata vrijedan gol Pjesnicima je bio dovoljan da sa Šubićevca odnesu puni plijen (0:1). Iako je domaćin imao više prilika nego Zagrepčani, niti u četvrtoj uzastopnoj prvoligaškoj utakmici nije uspio postići pogodak, samim time nije mogao niti do boda, a kamoli do sva tri. Momčad Ive Šuška iskoristila je jednu svoju priliku već na početku utakmice preko Jurendića i kući se zasluženo vraća s tri boda.

Daniel Georgievski
46'
19
Ivan Fuštar
46'
9
Ivan Jurič
78'
James Dens da Silva
64'
10
Ivan Parlov
75'
28
Lovro Medić
80'
Ivo Šušak

Novi trener domaćina Vjekoslav Lokica nije tako uspio na identičan način krenuli u novu šibensku epizodu. Pokušao je goste iznenaditi taktičkom formacijom 4-2-3-1, s isturenim Božićem naprijed, odnosno trojkom Jakoliš (lijevo) – Alispahić (sredina) – Bačelić-Grgić (desno) iza njega.

Na prvo uzbuđenje nije se čekalo dugo. Nije prošlo niti 60 sekundi, a gosti su preko Jurendića uzdrmali okvir gola. Domaćin je uzvratio u sedmoj minuti: dobro je povukao Gović, dodao Božiću koji petom ostavlja za Alispahića, on asistira Jakolišu koji iskosa s lijeve strane puca, ali nema opasnosti za gol Višića. Četiri minute kasnije najveća prilika do tada: Alispahić je Božiću dao odličnu loptu, napadač domaćina ostao je sam pred vratarem gostuju, malo iskosa na lijevoj strani, ali Višić mu je istrčavanjem smanjio kut, a zatim i obranom spasio svoju momčad od rezultatskog zaostatka.

Kazna je vrlo brzo stigla: Šibenčani su dva puta pokušavali izbiti loptu na svojoj polovici, ali neuspješno, u drugom su pokušaju pogodili i suca Vučkova od kojeg se lopta odbila do Abdurahimija, on produžuje na desnu stranu za Jurendića koji iz puno teže situacije nego što je bila Božićeva minutu ranije, pogađa suprotni kut Blaževićeva gola za vodstvo svoje momčadi.

U tim je trenucima Zagreb bio bolji suparnik, domaćin je teško dolazio do lopte, a u još dva navrata Pjesnici su mogli i bolje reagirati u kaznenom prostoru Šibenika i povećati svoju prednost (pogotovo Krstanović u 18. minuti).

28. minuta donosi i novi pokušaj domaćina. Dobro je Alispahić pucao iz slobodnog udarca, ali lopta je pogodila iznenađenog gostujućeg vratara. U razmaku od tri minute dva je puta pokušao i Bačelić-Grgić, s tim je da je prva situacija bila puno bolja, ali Višić nije morao intervenirati u niti jednoj. Do kraja poluvremena pokušao je još jednom Alispahić, a na suprotnoj strani Abdurahimi, ali nije bilo promjena.

U drugi dio ušlo se sa dvostrukom promjenom kod domaćina. Umjesto Eleza i Božića u igru su ušli Georgijevski i Fuštar, a Jurčević je zaigrao na lijevom boku. Imao je Šibenik u drugom dijelu daleko više loptu u svom posjedu, redao je prilike, ali kronična neefikasnost još se jednom pokazala kao veliki problem.

50. minuta, Bačelić-Grgić u matnu priliku gura Alispahića, ali veznjak domaćina ne uspijeva precizno naciljati gostujuću mrežu. Četiri minute kasnije Bačelić-Grgić još jednom odlično asistira, ovog puta Goviću, ali njegov je udarac vrlo sličan Alispahićevom, pogotka opet nema.

Jedna od rijetkih prijetnji Zagreba u drugom dijelu stigla je preko Krstanovića čiji je udarac glavom u 57. otišao preko gola. Nastavili su domaćini s udarcima i prilikama pred Višićem i dalje, ali Bačelić-Grgić, Alispahić i Gović nisu precizni. Lopta je gotovo stalno u nogama domaćina, ali malo to vrijedi kad već 360 minuta (ako dodamo i susret protiv Anorthosisa punih 480 minuta) nema gola.

U 73. minuti pokušavali su glavom i Fuštar i Medvid, ali opet ništa. Ubacio je Alispahić u 77. minuti dobru povratnu loptu s lijevog boka, ali Fuštar je zakasnio. 90. minuta donijela je i posljednju priliku za Modre: iz slobodnog udarca pucao je Alispahić, zatresla se stativa, ali nije bilo nikoga da odbijanac pospremi u mrežu.

Zagreb se u drugom dijelu stalno, ali vrlo organizirano branio, i svoju je priliku tražio iz kontri. Imao je nekoliko situacija iz kojih je mogao i bolje reagirati i ne strahovati za rezultat do kraja utakmice. No, Zagrepčani imaju itekako razloga za zadovoljstvo nakon utakmice na Šubićevcu. To se ne bi moglo reći za domaćine koji ne igraju toliko loše, ali malo to vrijedi kad pogotka nema niti za lijek.

Očito će se do kraja prijelaznog roka morati pronaći kvalitetno rješenje u napadu, jer ovako se Šibenčanima ne piše dobro. Iako nemaju lošu momčad, dapače, po imenima to vrlo solidno izgleda, no neefikasnost je već postala kronična i na tome se mora hitno poraditi ako se ne želi ući u još veće probleme.