1. Hrvatska nogometna liga, 5. kolo, 20.08.2010, 18:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj, gledatelja: 2000
Suci: Goran Gabrilo (Split), Petar Gabrilo (Split), Leo Krstičević (Ploče)

Mihaela Bradovski • petak, 20.08.2010.

Nogometaši Zagreba uz puno su sreće stigli do pobjede protiv Intera. Iako nisu briljirali te su dobar dio drugog poluvremena odigrali s igračem manje, Pjesnici su u samoj završnici zahvaljujući Ivanu Krstanoviću uzeli sva tri boda...

Josip Mikulić
32'
22
Xhevahir Sukaj
46'
26
James Dens da Silva
65'
Antonio Hrnčević
69'
3
Saša Balić
77'
11
Tomislav Bosec
82'
Ilija Lončarević

U skladu s najavama kako će svoju igru temeljiti na napadačkim akcijama započeli su "bijeli" susret protiv Intera. Već u prvoj minuti Jurendić je nakon brze akcije Krstanovića i Šovšića pogodio vanjski dio male mreže, a opasno je pred vratima Santinija bilo i dvije minute kasnije. Pavlović je kvalitetnom dugom loptom uposlio Abdurahimija na lijevoj strani, mladi reprezentativac Hrvatske ušao je u kazneni prostor, no na putu do mreže našao se branič "žutih".

U šestoj minuti iz daljine je udarac okušao Palić i time su završene Zagrebove uraganske početne minute. Nakon desetak minuta igre Zaprešićani su došli do daha, Lončarevićeva je obrana izašla iz svog kaznenog prostora i postalo je jasno kako će Pjesnici, ne iskoriste li brzinu po krilima, teško probijati obrambeni zid pred Santinijem.

Domaća je momčad u 16. minuti preko Krstanovića propustila realizirati čak tri iskoristiva ubačaja pred gostujućeg vratara, a nakon što je dvije minute kasnije propala i akcija Jurendića i Abdurahimija Zagreb je, sve do izjednačujućeg pogotka, igrao neprepoznatljivo, rječnikom tribina - kriminalno loše.

Jefthon suspendiran

Posebno lošu utakmicu odigrao je Brazilac Jefthon koji je zbog toga na sebe navukao bijes trenera Šuška. Brojne pogreške, nervoza i nedovoljno zalaganje natjerali su Šuška na radikalan potez. "U dogovoru s upravom kluba, odlučio sam Jefthona do daljnjeg suspendirati. Ovo je možda radikalan potez, ali nećemo tolerirati takve igre i ponašanje. Ovo je bila izdaja suigrača", rekao je Šušak koji je kaznio Jefthona zbog igranja "privatne utakmice". Što se Brazilcu danas dogodilo, trener Pjesnika nije znao objasniti.

"Žuti" su pak svoj prvi ovosezonski pogodak najavili dvama pokušajima Babića iz daljine, da bi u 23. minuti u tri jednostavna poteza izigrali bijelu obranu i matirali njena vratara Višića. Strijelac za goste, na asistenciju Oršića, bio je Herceg. Prvu iduću priliku također je propustio Inter, Yankep je s 18 metara pucao točno u ruke domaćeg čuvara mreže.

Nogometaši Ive Šuška rezultatski su se u dvoboj vratili u 34. minuti kada je dobro proigravanje Jurendića u Santinijeve lijeve rašlje poslao Krstanović. Osim što je bio efektan, pogodak je za "bijele" bio itekako važan. Do kraja prvoga dijela loše je pred vratima Intera reagirao Šovšić, a u 43. minuti tri su braniča domaćih u posljednji tren uspjela zaustaviti kontru Oršića.

Nastavak je lijepim pokušajem iz prekida s desne strane otvorio albanski napadač Sukaj, Santini je na vrijeme ispravio svoju početnu nesigurnu reakciju. Debitant pred tribinama Kranjčevićeve, Sukaj, u 62. minuti ulaskom u kazneni prostor stvorio si je priliku za udarac, no on je bio previše neprecizan da bi ugrozio Santinija i rezultat. Dvije minute kasnije na drugoj strani "žuti" propuštaju nemoguće. Jonjić je iz same blizine pogodio vratnicu, a u gužvi se nakon nekoliko pokušaja izbacivanja lopte na kraju bolje snašla bijela obrana.

68. minuta gostujućem je sastavu donijela slobodan udarac na rubu kaznenog prostora, ali i igrača više do kraja utakmice. Drugi žuti zaradio je Vedran Celjak. Do tog trenutka domaći je strateg obavio sve tri izmjene stoga su u borbu za sačuvanje boda, odnosno napad na sva tri, Pjesnici krenuli u podosta promijenjenom rasporedu s "propuhom" u središnjici. Inter je brojčanu premoć pokušao iskoristiti u 77. minuti kada je udarac Hercega otišao odmah uz okvir gola.

Novi stopostotni promašaj Inter je ubilježio u 85. minuti. Na dodavanje Boseca neprecizno s nekoliko metara puca Hrnčević. Gosti su u tim trenucima puštali "bijele" da vode igru, no s igračem manje malo je tko očekivao da će stići do prilike nalik onim protivničkim. Međutim, u sudačkoj je nadoknadi Krstanović iskoristio ispucavanje Tokića, a zatim i lošu reakciju posljednje linije "žutih" i poentirao za tri boda.

Inter je upisao i peti ovosezonski poraz, a trener gostiju Ilija Lončarević nakon susreta je izjavio da će razmisliti što i kako dalje što možda otvara i mogućnost njegovog odlaska. Ovaj susret otkrio je mnoge Zagrebove slabosti, stiglo je vrijeme i za prve kritike, a iako će Zaprešićanima to malo značiti, zaslužili su barem bod.

• Obrisan korisnik21.08.2010. u 02:57
    JEDINO ZAGREB!!! Pa ne vjerujem kaj se događa. Pobjede uz lošu igru, prvo mjesto nakon onakve prošlogodišnje sezone i Krstanović prvi strijelac! Neka traje što duže!
  • Obrisan korisnik20.08.2010. u 23:47
    ja volim zagreb volim ga oooooo zagreb volim te ja :D
  • Obrisan korisnik20.08.2010. u 22:03
    Kako je Jefthon danas igrao to je nevjerovatno...jos ima i minimum 5-6 kg viska...
  • Obrisan korisnik20.08.2010. u 21:36