1. Hrvatska nogometna liga, 5. kolo, 21.08.2010, 20:15 h, Stadion Branko Čavlović - Čavlek, gledatelja: 2.000
Suci: Danijel Trampus (Osijek), Igor Krmar (Zagreb), Boško Vukušić (Zagreb)
Karlovac 1919
0:1(0:0) Rijeka
Andro Švrljuga 68'
Rijeka

Riječani pobjedom na čelo

Lovro Štrbinić • subota, 21.08.2010.

U televizijskom derbiju odigranom u Karlovcu pobjedu je odnijela Rijeka. Tako je družina s Kvarnera barem na jedan dan zasjela na čelo prvoligaške kolone.

Enes Novinić
63'
8
Matija Štefančić
67'
16
Andrea Ottochian
75'

99
90'+3'
Nenad Gračan

Susret koji je slijedom okolnosti postao državnoj televiziji najzanimljivijim u ovom kolu nije pružio pretjerano lijep nogomet. Ipak, odigrala se prava prvenstvena utakmica s mnogo borbe i htijenja. U toj bitci spretniji su bili Riječani koji su jednim golom došli do troboda i vrha ljestvice. Ipak, ne bi bilo nezasluženo ni da su tri boda ostala u Karlovcu jer je dobrim dijelom utakmice Karlovac bio poduzetnija ekipa.

Utakmica igrana na stadionu koji nosi ime po Branku Čavloviću - Čavleku počela je u međusobnom ispitivanju snaga. Prvih dvadesetak minuta nije bilo spomena vrijednih prilika, tek nekoliko pokušaja igrača Karlovca da ugroze vrata Lisjaka udarcima izvan kaznenog prostora. Prvi ljepši udarac zbio se u dvadesetoj minuti kada je karlovački kapetan Barić prekrasnim udarcem na jednako lijepu obranu natjerao Lisjaka. Odmah poslije toga uslijedio je i Špišićev pokušaj s vrha kaznenog prostora, ali je to otišlo malo pored gola. Bilo je to razdoblje igre u kojem je Karlovac bio poduzetniji, pa je tako uslijedio i jedan vrlo opasan ubačaj Tičinovića na peterac. U zadnji tren opasnost je otklonio Budicin.

U tih desetak minuta ofenzive kao da se Karlovac ispuhao, te je svoju polupriliku dočekala Rijeka. Đalović je dobro tukao s dvadesetak metara, no Sunara je to izvadio iz njegovog donjeg desnog kuta. I to je bilo to od opasnijih pokušaja u prvom dijelu. Posljednji dio poluvremena igra se smirila, ali je Karlovac i dalje imao blagu inicijativu i više pokušavao od gostiju koji su ostavljali dojam da bi se zadovoljili i bodom. Vrijedno spomena još je i isključenje pomoćnog trenera Miroslava Kuljanca s klupe domaćina, najvjerojatnije zbog neprimjerenog ponašanja i grubih riječi.

Drugi dio utakmice počeo je vrlo živo, pa je tako veliku priliku u 50. minuti imao Tičinović, koji je izašao sam na gostujućeg vratara, ali Lisjak iz tog dvoboja izlazi kao pobjednik. Odmah na drugoj strani uzvraća Rodić, ali njegov udarac ukrotio je Sunara. Nakon toga na sljedeće uzbuđenje čekalo se deset minuta, a tada je Štrok vrlo snažno tukao s nešto više od 20 metara, ali je lopta išla ravno u vratara. Nakon toga uslijedili su pokušaji s jedne i druge strane, ali na ono pravo čekalo se do 68. minute. Tada je nakon lijepe akcije na desnoj strani napada Rijeke Štrok pravovremeno poslužio natrčalog Švrljugu, a ovaj smireno iskosa pogodio za vodstvo Rijeke.

Nakon šoka Karlovčani su se pribrali, te u 72. minuti opasno zaprijetili. Nakon slobodnog udarca Paracki je loptu poslao tik uz lijevu vratnicu. Međutim, Karlovčani nisu uspjeli stvoriti dugotrajniji pritisak, te je Rijeka konce igre držala u svojim rukama. Do kraja susreta nije bilo izrazitih prigoda, samo jalovih napada domaćina, te jedan Križmanov pokušaj iz slobodnog udarca.

U 89. minuti dogodio se neugodan sudar glavama Špišića i Rukavine u kojem je ovaj potonji lošije prošao. Po njega su, u nesvakidašnjoj situaciji, ravno na travnjak došla kola hitne pomoći. Zbog ovog pružanja pomoći Riječani su tek nakon devet minuta sudačke nadoknade mogli pohrliti prema Armadi i proslaviti novu ovogodišnju pobjedu.

• Kupusar22.08.2010. u 17:10
    Rijeka je ovako igrala i 1998./99. a svi znamo što se tada događalo. Ekipa je sve uigranija, ne moramo težiti nekoj atraktivnosti, dok bodovi dolaze sve je odlično.
    Kupusar
  • Obrisan korisnik22.08.2010. u 14:16
    s igrom ili ne, rijeka je vodeća u prvenstvu i bodovi se broje, jbg, dragovoljac neigra loše pa je prikovan za dno!
  • Obrisan korisnik22.08.2010. u 02:19
    Tičinović je najviše pažnje skrenuo na sebe u polufinalu repke U-19 protiv Francuza i jer nije htio produžit ugovor s Hajdukom, a njegova finalizacija zicera u 50-toj minuti pokazuje kolko njemu iskustva još fali. Ali bar je jedno dobro napravio, a to je odlazak iz Hajduka jer s ovom razinom igre... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik21.08.2010. u 23:35