Premiership, 2. kolo, 21.08.2010, 18:15 h
Wigan 0:6 Chelsea
Chelsea

Chelsea se poigrao Wiganom

Marin Vuković • subota, 21.08.2010.

Nogometaši Chelseaja upisali su i drugu uvjerljivu pobjedu na startu nove sezone i ponovno zasjeli na vrh prvenstvene ljestvice. Nakon West Bromwich Albiona u prvom kolu, moć Chelseajeve tvornice pogodaka večeras je osjetila obrana Wigana, koju su gosti iz Londona još jednom nadmudrili čak šest puta.

Chelsea je i u drugom kolu nastavio gaziti svoje protivnike i impresionirati lakoćom postizanja pogodaka. Aktualni prvaci poigrali su se s kriminalno lošom obranom Wigana i upisali pobjedu od 6:0, zadavši puno glavobolje Robertu Martinezu čija je momčad u dvije utakmice pred svojim navijačima uspjela primiti čak deset pogodaka.

Gosti iz Londona prespavali su prvih pola sata, prepustili inicijativu Wiganu, a zatim u 33. minuti bljesnuli i gotovo iz ničega došli do prvoga pogotka. Ashley Cole je pobjegao Charlesu N'Zogbiji i ubacio u šesnaesterac, gdje prvi udarac Franka Lamparda brani domaći vratar, a na odbijenu loptu natrčava Florent Malouda i postiže svoj treći ovosezonski pogodak.

Wigan je do poluvremena zadržao minimalni zaostatak, no slaba domaća obrana još jednom je kapitulirala već u trećoj minuti nastavka. Jon Obi Mikel sjajnom je dugom loptom uposlio Nicolasa Anelku, a ovaj preciznim prizemnim udarcem svladao nemoćnog Chrisa Kirklanda.

Spasa za domaćina više nije bilo, lavina je krenula i samo četiri minute kasnije semafor je pokazivao 3:0. Didier Drogba je asistirao Anelki, a Francuz iz evidentnog zaleđa postigao svoj drugi večerašnji pogodak, no teško je vjerovati da će iz Wigana nakon ovakve prezentacije doći i jedna riječ prigovora.

Wiganovu mizeriju s dva je pogotka u 79. i 90. minuti pojačao Salomon Kalou, a za oba pogotka asistencijama je zaslužan Didier Drogba. Reprezentativcu Obale Bjelokosti nije pošlo za rukom postići i treći hat-trick zaredom, no neće biti nezadovoljan ni hat-trickom asistencija.

Konačno, u četvrtoj minuti sudačke nadoknade svoj prvijenac u dresu Chelseaja postigao je i Yossi Benayoun i potvrdio impresivnu predstavu Chelseaja, koji nakon samo dva kola vodi na prvenstvenoj ljestvici uz omjer pogodaka od 12:0.

Wiganu pak prema svemu prikazanom u dosadašnjih 180 minuta predstoji teška i grčevita borba za prvoligaški status.

• Obrisan korisnik23.08.2010. u 03:53
    Naravno da je rano govorit o tituli.Manchester United je uvik opasan,ako se Tottenham digne i ponovi dobre igre od prošle sezone ni za njih prvenstvo ne bi bilo nemoguće,a tu su uvik i Arsenal,Liverpool,Manchester City.Tako da,ne samo da ne bi unaprid upisa naslov Chelseaju nego mislin čak da će... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik23.08.2010. u 01:53
    Kaj se to događa? Drogba najbolji asistent, a Benayoun i Kalou zabijaju? Da Benayoun asistira, Drogba trpa, a Kalou se popikne na loptu, to bi mi bilo normalno,a ovo? Čudesna metamorfoza igrača. No rano je govoriti o sigurnoj tituli. Igrali su protiv ponajslabijih ekipa i još im se otvorilo. Iako... [više na forumu]
  • kraljetina22.08.2010. u 11:36
    a engleska kao najbolja liga, kad se u hrvatskoj nekoga nakanta odma se pisu peticije za smanjenje lige