1. Hrvatska nogometna liga, 5. kolo, 22.08.2010, 20:00 h, Gradski stadion, Koprivnica, gledatelja: 4.000
Suci: Ante Vučemilović, Dalibor Conjar, Miro Grgić (Osijek), Damir Batinić (Osijek)

Antonija Pavlić • nedjelja, 22.08.2010.

Dinamo je u Koprivnici s 2:0 svladao Slaven Belupo, premda se prilično mučio i nije previše nalikovao na rastrčanu i razigranu momčad koja je u četvrtak nadigrala Györ. Igrači Slaven Belupa bili su neprepoznatljivi i prema Filipu Lončariću uputili praktički tek dva solidna udarca. Unatoč, mora se priznati, sumnjivom suđenju, farmaceuti se ne smiju žaliti zbog drugog nizanog poraza; u Splitu ih je u prošlom kolu, naime, svladao istoimeni domaćin.

Počelo je prilično pritajeno. Tek je Sammir u prvih pet minuta nanizao nekoliko Slavenovih braniča, no na kraju je slaloma ostao samo na dobrom estetskom izgledu. U 10. minuti s lijeve je strane nabacio Mateas Delić, a slobodan se na pet metara našao Bušić, ali i ostao za korak prekratak da bi prema Lončariću uopće uputio udarac.

Minutu su kasnije prvu prigodu stvorili i gosti. Nabačaj je Sammira u kaznenom prostoru primirio Etto i, prošavši pokraj zadnjeg Slavenova čovjeka, našao se oči u oči sa Silvijem Rodićem. Međutim, prvi je Slavenov vratar obranio njegov stopostotni pokušaj.

Nije bilo previše raspoloženih pojedinaca na terenu pa tako dugo poslije Sammirova proigravanja Doda na šesnaestercu, i njegova neuspjelog zadržavanja lopte, nismo doživjeli nova uzbuđenja. U 34. se minuti iznebuha u odličnoj prigodi našao Goran Mujanović, ali dok se snašao, netko je od Dinamovih braniča loptu već iznio daleko od gostujućeg šesnaesterca. Na drugoj je strani nekoliko napada kasnije Sammirova lopta preletjela sve braniče domaćih, a u prilici se našao Milan Badelj, no nije uspio uspješno prebaciti zakasnjelo izašlog Rodića.

A onda, kada se pomalo stihijsko poluvrijeme već bližilo kraju, Vedran Purić faulirao je Doda na 30-ak metara od gola, iskosa s lijeve strane, a iz Ibanezova nabačaja koji je uslijedio Ante Rukavina sjajno je izbjegao zaleđe i s pet metara glavom mirno poentirao u suprotni Rodićev kut.

Niti drugo poluvrijeme nije počelo mirisavši na dobru igru. Sammir je na startu nabacio iz slobodnog udarca, ali Igor Bišćan je u sredini neometan pucao pokraj gola, dok se dvije minute kasnije u solo izlasku pred Rodića u strijelce drugi puta nije uspio upisati Ante Rukavina.

Desetak minuta kasnije Badelj je oprobao udarac s otprilike 25 metara, no spreman je na njegov prizemni pokušaj bio Silvio Rodić. Slaven se ponešto probudio i u nastavku i opasnije krenuo prema Lončariću, ali u 69. ih je minuti ponovno presjekao pogodak.

Josip Milardović pod sumnjivim je okolnostima izgubio loptu na centru, a uz prolom nezadovoljstva na tribinama prema vratima domaćih kontru je poveo Etto, dugom loptom na drugoj strani pronašavaši Rukavinu. On je pak glavom spustio na noge Sammiru, a playmaker modrih izbjegao je klizeći start Kokalovića i precizno pogodio desni donji kut. Uz salvu zvižduka i povika na Gradskom stadionu, trener domaćih Mile Petković zbog prigovora je poslan na tribine.

Dinamo je tako upisao i drugu 2:0 pobjedu u Halilhodžićevom mandatu, upisavši tri boda na jednom od neugodnijih gostovanja u HNL-u...