Roma posrnula u otvaranju

Ivana Spahija • subota, 28.08.2010.

Dva prva susreta prvog kola Seria A ponudili su ponešto iznenađenja. Nogometaši Cesene priredili su manju senzaciju u gostima na rimskom Olimpicu, gdje su Romi uzeli bod u dvoboju koji je završio bez pogodaka. Drugi susret dana donio je minimalnu pobjedu Genoe na gostovanju kod Udinesea.

U kišom okupanim Udinama Genoa je u gostima kod Udinesea minimalnom pobjedom od 1:0 upisala prva tri boda na svoj konto. Nakon prilično siromašnog prvog dijela, momčadi su se malo trgle u nastavku i gosti iz Genove su devet minuta prije kraja uspjeli pretvoriti jednu priliku u pogodak i tako, barem na jedan dan, nakratko zasjesti na čelo ljestvice.

Prvo poluvrijeme proteklo je bez pogodaka, ali s po jednom prilikom sa svake strane. Genoa je mogla povesti u 24. minuti kada je Sculli spretno pobjegao obrani Udinesea, ali je odlično reagirao domaći vratar Handanovič. Domaćini su pokušali uzvratiti u 42. minuti susreta, ali je pokušaj Domizzija iz daljine uspješno ukrotio Eduardo. U nastavku su nešto aktivniji bili domaćini, no promašaji Domizzija i Di Natalea domaćine su došli glave u 81. minuti susreta kada je Mesto pronašao put do mreže Handanoviča za prvi pogodak ovosezonske Serie A i sva tri boda Genoi.

Posrtaj na samom otvaranju prvenstva doživjeli su nogometaši Rome, koji su rezultatom 0:0 podijelili bodove s novopečenim prvoligašem Cesenom. Momčad iz istoimenog grada Cesene svoj je nastup u prvoj ligi dočekala nakon dugih 19 godina i odmah je iznenadila prošlogodišnjeg doprvaka. Roma je dominirala većim dijelom dvoboja s priličnim brojem promašenih prilika, ali niti gosti nisu ostali bez ispaljenog metka.

Roma je vratima gostiju zaprijetila već u četvrtoj minuti odličnim pokušajem Vučinića koji je prohujao malo pokraj gola Antoniolija. Sedam minuta kasnije Crnogorac je ponovno zaprijetio golu Cesene, ovaj put je loptu poslao iznad gola. Niti gosti nisu ostali bez prilike u prvom dijelu, Nagatomo je u 20. minuti bio u prilici donijeti vodstvo Ceseni, ali je njegov pokušaj uspjela raščistiti rimska obrana.

Novu priliku za pogodak Roma je propustila u 35. minuti susreta, Totti je odlično uposlio De Rossija čiji je udarac gotovo čudesno skinuo Antonioli. Po povratku s odmora ohrabrili su se nogometaši Cesene, koji su počeli opsjedati prostor Rome. Nekoliko dobrih prilika propustili su iskoristiti Appiah i Giaccherini, koji je u 58. minuti iz izgledne prilike loptu poslao iznad gola Rome.

Posljednjih 20 minuta pripalo je Romi, Vučinić je u 71. minuti potražio vrata Cesene, ali je goste ponovno odličnom reakcijom spasio Antonioli. Svoj obol promašajima Vukova dali su Totti, Riise i Okaka pa se semafor zaustavio na konačnih 0:0 za slavlje momčadi iz Cesene koja je u premijernom nastupu u Serie A nakon 19 godina suše već u prvom kolu uzela bod viceprvaku.