Izrael 3:1 Malta
Malta

Benayoun riješio prvi dvoboj hrvatske skupine

Borna Rupnik • četvrtak, 02.09.2010.

Prvu utakmicu naše kvalifikacijske skupine za odlazak na Europsko prvenstvo 2012. godine odigrali su Izrael i Malta, a susret je vlastoručno riješio Yossi Benayoun...

Dan uoči Hrvatskog gostovanja u Latviji Izrael je došao do prva tri boda. Na stadionu Ramat Gan Malta je poražena rezultatom 3:1.

Bivši igrač Liverpoola i novopečeni član londonskog Chelseaja domaće je navijače obradovao pogotkom već u sedmoj minuti dvoboja, nakon izraelske akcije po lijevoj strani terena.

Vezane vijesti

Ipak, Maltežani su zabrinuli favorizirane nogometaše pod vodstvom novog izbornika Luisa Fernandeza, unatoč izraelskoj dominaciji na terenu. U 38. minuti na 1:1 poravnao je Jamie Pace glavom poslije prekida.

Stvari su na svoje mjesto ponovno sjele u 64. minuti, kada je pritisak Izraelaca rezultirao izborenim kaznenim udarcem, koji u 2:1 pretvara ponovno Benayoun.

Malta je imala još jednu solidnu priliku za izjednačenje, no hat-trick je Benayoun upisao petnaestak minuta prije kraja dvoboja, kada je pospremio loptu u mrežu poslije neuspjelog, ali sjajnog pokušaja Gila Vermoutha.

Izrael: Aouate, Ben Haim, Bonder, Kayal (od 86' Golsa), A. Cohen, Refaelov, Benayoun, Zehavi (od 50' Vermouth), Sahar (od 74' Arbeitman), Ben Dayan, T. Cohen.

Malta: Hogg, Caruana, Mamo, Sciberras, Agius, Bogdanović (od 58' Cohen), Briffa (od 82' Failla), Mifsud, Bajada, Herrera (od 79' Muscat), Pace.

• Obrisan korisnik03.09.2010. u 09:15
    bod u latviji..pa poraz doma..ne bude dobro ;)) slavene odlazi..slavene odlazi..kad zagrmi na maksimiru
  • GUINNESS03.09.2010. u 08:44
    Mislim da će biti jako neizvjesno... Remijem nas i Grka Izrael bi najviše dobio... Ali nadam se da neće biti tako...