Kvalifikacije za EP 2012., skupina F, 03.09.2010, 20:45 h
Grčka
Grčka 1:1 Gruzija
Gruzija

Nikola Vlahović • petak, 03.09.2010.

Grčka je na početku kvalifikacija za Europsko prvenstvo ugostila Gruziju. Gosti su poveli odmah na otvaranju utakmice, međutim, Grci su u drugom poluvremenu uspjeli doći do pogotka te je utakmica završila bez pobjednika, 1:1.

U sklopu kvalifikacija za Europsko prvenstvo 2012. godine, u našoj skupini snage su odmjerili Grčka i Gruzija. Na polupraznom stadionu, igrači Gruzije iznenadili su Grčku odmah na početku te su došli u vodstvo u trećoj minuti, a strijelac je bio Iašvili. Portugalac na klupi Grčke na teren je poslao formaciju 4-4-2, dok je Gruzija krenula u malo zatvorenijem sustavu 4-5-1.

Nakon primljenog gola Grčka je uspostavila igru i preuzela inicijativu, međutim, svi njihovi napadi nisu bili previše opasni za gol Gruzije i obrana gostiju bez većih problema otklanjala je sve opasnosti. Gruzija je čekala svoju priliku da krene u brzu kontru, a puno problema grčkim stoperima zadavao je neugodni Iašvili, koji je stalno radio pritisak na zadnju liniju domaćina te je natjerao nekoliko puta obranu Grčke na pogrešku.

Odličnu priliku za izjednačenje imala je Grčka u 38. minuti. Solo prodor napravio je Katsouranis i silovito pucao, međutim, njegov udarac otišao je pored desne vratnice gostujućeg gola. Četiri minute prije kraja prvog poluvremena, "topovski" je iz daljine potegao stoper Papadopoulos, lopta je imala neugodan let te je išla u okvir gola, a vratar Gruzije krajnjim je naporom odbio loptu preko grede.

Napadački dvojac Grčke činili su Salpingidis i Gekas, premda su se trudili, u prvih 45 minuta nisu uspjeli ozbiljnije ugroziti vratara Gruzije. A onda je veliku priliku za izjednačenje u 50. minuti propustio Gekas, koji je sa pet metara silovito pucao i poslao loptu na tribine, bila je to odlična prilika za Grčku da poravna rezultat.

Grčka je imala više loptu u nogama i u 72. minuti je konačno odigrala jednu dobru akciju i odmah je došla do izjedanačenja. Dobro su Grci probili desni bok Gruzijaca, lopta je došla na peterac do Mitrogloua, međutim, njegov udarac blokiraju braniči Gruzije, ali odbijenu loptu je dočekao Spiropoulos i iz voleja je zakucao u gol Gruzije, neobranjivo za gostujućeg vratara. Taj gol je "dao krila" Grcima, međutim, nisu uspjeli preokrenuti utakmicu te se moraju zadovoljiti bodom na otvaranju kvalifikacija.

Premda je Grčka dominirala i imala inicijativu cijelu utakmicu, jedinu pravu akciju odigrali su kad su postigli izjednačujući gol. Svi ostali pokušaji bili su stihijski i dojma smo da ova Grčka jednostavno nije imala ideju kako pobijediti Gruziju. Međutim, treba pohvaliti igrače Gruzije što su odigrali hrabru utakmicu i sasvim zasluženo došli do boda na početku kvalifikacija.

• Obrisan korisnik04.09.2010. u 09:09
    Iznenadujuci rezultat..ali bravo gruzija iako ce sad grcka morat protiv nas odigrat odlicnu utaknicu da na pobjede a sumnjam da su oni to u stanju napravit pa mislim da cemo ih pregazit :)
  • Obrisan korisnik03.09.2010. u 23:20