Klose, Fahey i Hološko junaci

Ante Zovko • petak, 03.09.2010.

U skupinama A i B kvalifikacija za Europsko prvenstvo 2012. favoriti s manje ili više poteškoća opravdali svoje uloge. Njemačka je bez Michaela Ballacka slavila u Belgiji, dok je Guus Hiddink uvjerljivo otvorio kvalifikacije s Turskom. Vrijedne pobjede ubilježili su i Rusija, Irska i Slovačka.

Skupina A

Njemačka je prvi ispit odradila u Bruxellesu, gdje je ostvarila minimalnu pobjedu. Iako je najavljivan njegov povratak, i to s kapetanskom vrpcom, Michael Ballack nije uopće bio u zapisniku utakmice. Joachim Löw na teren je poslao momčad koju je najčešće birao i na proteklom Svjetskom prvenstvu. Konačnih 0:1 i vrijedna tri boda na startu kvalifikacija donio je Miroslav Klose u 51. minuti.

Turska je pod vodstvom novog izbornika Guusa Hiddinka krenula uvjerljivo. U Kazahstanu je s 3:0 demantirala tvrdnje kako bi to moglo biti gostovanje opasnog življenja. U 24. minuti goste je u vodstvo doveo Turan, a već u 26. Altintop podebljava rezultat. U 76. je visoku pobjedu potvrdio Nihat Kahveci.

Skupina B

Rusija je na početku kvalifikacija morala odraditi jedan od lakših zadataka, gostovanje u Andori. Unaprijed upisane bodove osigurao je Pavel Pogrebnjak s dva pogotka. Prvo je u 14. zabio na dodavanje Aršavina, a u 64. je potvrdio prva tri ruska boda iz jedanaesterca.

Nešto teže do bodova je došla Republika Irska. Izabranici Giovannija Trapattonija dugo su se mučili u Armeniji - nakon niza prilika s obje strane presudio je rezerva Keith Fahey svojim prvim pogotkom za reprezentaciju. Za minimalnu pobjedu u 76. je minuti iskoristio odbijenu loptu nakon udarca kapetana Robbieja Keanea i pospremio je u donji kut armenskih vrata.

Favorizirana Slovačka dugo je lomila otpor Makedonije. Ključni trenutak utakmice zbio se u 87., kad je Silkov zaradio crveni karton, što su Slovaci iskoristili u 90., nakon što je za minimalnu pobjedu poentirao Hološko.

• Obrisan korisnik04.09.2010. u 03:20
    Slovaci jedva..Makedonija je žilava ekipa.Nijemci isto,na guzove.
  • Obrisan korisnik03.09.2010. u 23:52
    makedonija je igrala odlicno i imala je 2 vrlo vrlo lepe sanse za gol. ali jbg. 150 eura na slovacka i hrvatska..lepota...hahahahah