Raštane se izdvojile na vrhu

Vedran Babić • petak, 10.09.2010.

Dalmatinski trećeligaši odradili su i treće kolo u samo desetak dana. Pobjedom u Kninu Raštane su (p)ostale jedina momčad sa stopostotnim učinkom i kao takve zasjele su na vrh ljestvice. To je ujedno bila i jedina gostujuća pobjeda kola - u ostalih osam susreta domaćini su ubilježili pet pobjeda, a tri su završila bez pobjednika.

Tri utakmice i tri pobjede. To je bilanca najvećeg favorita ove sezone, Raštana, koji je odmah u startu opravdao tu reputaciju. U Kninu je s minimalnih 1:0 nadvisio Dinaru pogotkom Luke Batura u 29. minuti. U nastavku su domaćini imali nekoliko prigoda za izjednačenje, ali nisu stigli do željenog gola i tako su doživjeli prvi poraz u sezoni.

Osim Raštana, za poraz još ne znaju Hrvace i Neretvanac. Hrvace su u pravoj golijadi odigrali 3:3 u Makarskoj kod Zmaja. Početno vodstvo domaćina (Selak) preokrenuli su Matas te početkom nastavka Nešić, a na 2:2 izjednačio je opet Selak. U 90. minuti Vuković po treći put trese mrežu gostiju i činilo se da je utakmica riješena, no u drugoj minuti sučeve nadoknade Grbeša postavlja konačnih 3:3.

Neretvanac je, pak, također remizirao i to kod kuće s drugim Zmajem, onim iz Blata. Gosti su poveli već u petoj minuti preko Prižmića, no samo pet minuta potom Mihaljević poravnava i ujedno postavlja konačan rezultat. Za dva Zmaja to su prvi bodovi u ovoj sezoni.

Uz dva gola Denisa Ljute Omiš je s 4:1 potopio Velebit, Primorac (B) je s 3:1 porazio Zagoru, Neretva s 2:1 GOŠK, a Jadran (KS) istim rezultatomUskok, koji je gotovo sat vremena igrao s igračem manje. 1:1 odigrali su i Mladost - Jadran LP dok je Primorac 1929 s 2:1 bio bolji od Konavljanina. Oba gola za Stobrečane i njihovu drugu pobjedu zabio je Ivan Čurić.