Stuttgart lagano, PSV spasio bod

Damir Žbulj • petak, 17.09.2010.

U večernjem terminu odigrane su utakmice skupina H i I. Stuttgart je došao do lagane pobjede protiv Young Boysa, dok je PSV izjednačio rezultat protiv Sampdorije u posljednjim trenucima susreta…

Skupina H

Stuttgart – Young Boys Bern 3:0 (Cacau 24', Gentner 59', Tasci 90')

Nakon što su njemačko prvenstvo otvorili s tri uzastopna poraza, Stuttgart je pravu formu pronašao u utakmici protiv Young Boysa i lagano ih svladao s 3:0. Poveli su u 23. minuti golom Cacaua iz kaznenog udarca. Fantastičnim golom Gentnera, Stuttgart povisuje vodstvo na 2:0. Kontranapad domaćih predvodio je Cacau te je na rubu kaznenog prostora pronašao Gentnera, koji lijevom nogom pogađa desni gornji kut vratara gostiju. Potvrdu konačne pobjede, Stuttgartu je donio Tasci, u prvoj minuti sudačke nadoknade.

Getafe – Odense 2:1 (Arizmendi 51', Ríos 81' / Andreasen 44')

U drugom susretu ove skupine Getafe je preokretom došao do pobjede, pogotkom Riosa devet minuta prije kraja susreta. Goste je u vodstvo doveo Andreasen u 44. minuti prvog dijela. Njegov slobodan udarac odbija se od Arizmendija te završava iz leđa domaćeg vratara. Arizmendi se za prvi pogodak iskupio u 51. minuti susreta kada glavom poravnava rezultat na 1:1. Rezultat se nije mijenjao do 81. minute kada Rios, fantastično izvedenim slobodnim udarcem, donosi pobjedu domaćoj momčadi.

Skupina I

PSV Eindhoven - Sampdoria 1:1 (Dzsudzsak 90' / Cacciatore 26')

Na teško gostovanje stigli su igrači Sampdorije u Eindhoven, a na kraju susreta mogu biti nezadovoljni rezultatom jer su imali vodstvo sve do zadnje minute susreta kada Dzsudzsak donosi bod domaćinu. Gosti su poveli golom Cacciatorea u 26. minuti utakmice. Nakon ubačaja s desne strane, ostao je neometan na pet metara i glavom pospremio loptu u mrežu domaćih. Gosti su uspjeli sačuvati mrežu netaknutom sve do posljednjih trenutaka susreta, kada Dzsudzsak spašava PSV. Jakim udarcem s 20-tak metara neobranjivo šalje loptu u donji desni kut gola gostiju.

Debrecen – Metalist 0:5 (Edmar 24', Xavier 34', Edmar 74', Fininho 77', Valyaev 89')

Metalist je u gostima deklasirao mađarski Debrecen. Susret je riješen već u prvom dijelu kada golovima Edmara i Xaviera gosti odlaze na 0:2, a crveni karton za domaću momčad dobiva Kabat. Do kraja susreta lagana potvrda premoći ukrajinske momčadi. Edmar svojim drugim pogotkom u 74. minuti povisuje na 0:3, a za konačnih 0:5, pogađaju Fininho u 77. minuti te Valyaev u 89. minuti susreta.