Primera División, 3. kolo, 18.09.2010, 20:00 h
Sporting Gijón 2:2 Athletic Bilbao
Athletic Bilbao

Athleticov povratak za bod u Gijonu

Ante Zovko • subota, 18.09.2010.

Sporting i Athletic Bilbao podijelili su bodove u trećem kolu Primere. Gosti su se vratili iz velikog minusa, a na kraju su propustili uzeti dodatna dva boda.

Zbog konačnih 2:2 u Gijonu više mogu žaliti igrači Athletica jer je drugo poluvrijeme jasno pokazalo koliko su kvalitetniji, no za konačni ishod krivi su uglavnom oni sami zbog jeftino primljenih golova.

Po jedna prilika otišla je na svaku stranu u prvih deset minuta, a u 13. je poveo Sporting. Vratar Athletica krenuo je rutinski pokupiti loptu, dohvatio ju, ali i odbio o travnjak, što je iskoristio De las Cuevas i lagano zabio za vodstvo.

I kao da pogreška vratara nije bila dovoljna, u 23. minuti kiksala je cijela baskijska obrana. Sangoy je iskoristio loše postavljanje braniča, utrčao u prazan prostor, primio loptu bez ometanja i lagano je spremio za 2:0.

Athletic se ipak vratio u igru u 27. Javi Martinez je nabacio s boka, a Gurpegui zaključuje lijepu akciju pogotkom za 2:1. Bila je to naznaka onoga što slijedi, pritiska gostiju u aktivnoj potrazi za izjednačenjem.

Probudio se samozatajni Fernando Llorente i već je Athletic bio puno opasniji. Španjolski reprezentativac prvo je promašio izglednu situaciju na dodavanje sveprisutnog Martineza, a u 57. minuti pogodio je svoj klasični gol - glavom nakon nabačaja iz kornera za potpuni pobvratak u igru. Do kraja Baski su propustili još nekoliko izglednih prilika, a i domaćin je mogao odnijeti pobjedu da je Castro bio precizniji.

Mate Bilić opet nije bio u planovima Manuela Preciada. Dok je u drugom kolu dobio nešto manje od deset minuta, ovaj put je cijeli susret odgledao s klupe.