Primera División, 3. kolo, 18.09.2010, 22:00 h
Real Sociedad
Real Sociedad 1:2 Real Madrid
Real Madrid

Ante Zovko • nedjelja, 19.09.2010.

Real Madrid vraća se s tri boda s jednog od najneugodnijih španjolskih gostovanja, iz San Sebastiana kod novog prvoligaša. Domaći Real Sociedad s velikim je motivom pružio odličan otpor favoritu i ostavio bolji dojam, ali još će neko vrijeme žaliti za propuštenim prilikama.

32.000 gledatelja s nestrpljenjem je čekalo trenutak kad će se u San Sebastianu ponovno pojaviti Kraljevski klub. Njihovi su im ljubimci nakon povratka u prvu ligu priredili odličnu predstavu, ali nedovoljno za više od poraza 1:2.

Domaćin, naviknuo na pobjede u drugoj ligi i nošen snažnom podrškom s tribina, uopće nije bio impresioniran zvjezdanom postavom iz Madrida. Mada se prvih nekoliko prilika odigralo ispred Bravovih vrata, one prave pripale su igračima Sociedada.

Oduprijevši se početnom pritisku, već su u šestoj minuti domaći priredili sve za vodstvo, ali Griezmann neometan šalje loptu glavom iznad prečke. Nakon inicijative Galacticosa koji nisu uspijevali progurati loptu do Higuaina ni zaprijetiti iz daljine, Griezmann je opet u ulozi tragičara. Sjajno proigravanje kroz srce obrane okončao je udarcem pored nemoćnog Casillasa, ali i stative.

U 30. minuti Carvalho spašava svoje spriječivši udarac Raula Tamuda u kut. Osvetili su se svi ti promašaji domaćem Realu u 50. minuti. Kaznio ih je Angel di Maria prekrasnim pogotkom u desni gornji kut okvira nakon prodora s lijeve strane.

Sociedad se vraća u 61. minuti, a tragičari se pretvaraju u junake. Griezzman je ubacio iz slobodnog udarca, a u petercu Tamudo skreće loptu u Casillasov gol.

Mourinhovi izabranici i dalje su se mučili s napadima i prava zadnja lopta nije mogla proći pokraj rastrčanih domaćih braniča. Zato je prošao slobodni udarac Cristiana Ronalda s tridesetak metara. Lopta se iz njegova poznatog slobodnjaka odbila od Pepea u živom zidu i neobranjivo završila u golu.

Vodstvo Madriđana kao da je dalo krila Baskima. Odlični Griezzman u 83. minuti je nadmudrio Ramosa i s lijevog krila pogodio prečku, izazvavši izljev bijesa Mourinha na klupi. Višak prostora u napadu gosti su iskoristili za nekoliko opasnih akcija koje su neuspješno okončali Higuain, Ronaldo, Marcelo i Benzema.

• Obrisan korisnik20.09.2010. u 16:46
    ove godine sigurno prvak neće imati 100 bodova, bar sam ja takvog dojma, to se ne dešava svake godine, drugo, real sigurno neće zabit ka lani ni igrat toliko efikasno, u to sam još sigurniji, a Hiddink koji gotovo uvik igra napadački je prvu tekmu protiv Barce, doslovno igra, vratar bum duga... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik20.09.2010. u 15:09
    pratio sam real cjelu proslu sezonu...i nije mi pellegrinijev real bas nesto bio, i da, kad o alcarona dobies 4 komada, i jos doma zabijes svega jedan, onda to bas i nije nekakav uspjeh, je to podcjenjivanje, ali se da takvih stvari nebi bilo, to se mora trener pobrinuti...a sto se tice danasnjeg... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik19.09.2010. u 19:17
    finale LP Barcelona - R. Madrid
  • Obrisan korisnik19.09.2010. u 18:49
    Fala Cruyff uštedija si mi truda, evo ja prognoziram realu ovu sezonu 78 bodova i gol razlika 75-33
  • Obrisan korisnik19.09.2010. u 18:17
    Guns, evo ti statistike kad vec pricas gluposti-38 utakmica-31-3-4 uz gol razliku 102-35. Ti momce pojma nemas o cemu pricas. Pellegrinijev Real je bija odlican osim u periodu uigravanja na pocetku sezone, sta je i normalno. 3 boda manje od Barce, samo 3 boda manje. 96 bodova. Ispadanje u ligi... [više na forumu]