Hrvatski kup, 1/16 finala, 21.09.2010, 15:30 h, Ladanje Donje, Stadion Šofta, gledatelja: 2.000
Suci: Igor Križarić (Čakovec), B. Križarić (Čakovec), Fegeš (Nedelišće)

Ivana Strahija • utorak, 21.09.2010.

Nogometnu feštu u Ladanju Donjem nije pokvarila očekivana pobjeda Hajduka. 2.500 posjetitelja uživalo je u nesvakidašnjem gostovanju jedne od najboljih hrvatskih ekipa.

Danijel Tekić
46'
17
Alen Bosak
78'
4
Tomica Korpar
79'
14
(do 58')
Stanko Poklepović

Rudar 47 – Hajduk 2:10 (0:7)

Ladanje Donje, igralište Škofa, gledatelja: 2.500
Suci: I. Križarić, B. Križarić, Fegeš (svi Čakovec)

Strijelci: 0:1 Čop 6., 0:2 Čop 9., 0:3 Čop 11., 0:4 Čop 12., 0:5 Tomasov 31., 0:6 Tomasov 33., 0:7 Čop 45., 0:8 Čop 51.. 1:8 Tekić 54., 1:9 Andrijašević 55., 2:9 Petrić 59., 2:10 Oremuš 78.
Žuti kartoni: Turković, Martan, Stolnik (Rudar 47), Ljubičić (Hajduk)

Rudar 47: Čiček, Fiškuš (od 46. Tekić), Martan, Stolnik (od 78. Korpar), Jendrok, M. Možanić, Žlibar, B. Možanić, Turković, D. Možanić (od 77. Bosak), Petrić
Trener: Dalibor Možanić

Hajduk: Radošević, M. Ljubičić (od 46. Andrijašević), Vejić, K. Ljubičić, Ibričić (od 46. Vukušić), Tomasov (od 57. Režić), Jozinović, Oremuš, Jonjić, Trebotić, Čop
Trener: Stanko Poklepović

Domaći Petrić i B. Možanić pokušavaju po lijevoj strani probiti Hajdukovu posljednju liniju, ali si Splićani tek kratko dopuštaju "igranje" s domaćom ekipom. Čop u šestoj minuti, na dodavanje Marina Ljubičića, matira domaćeg vratara Čičeka, a golovi zatim slijede kao "po špagi".

Za 0:2 Čop sam s loptom prolazi do kaznenog prostora domaćih i zabija, onda mu za 0:3 asistira Ibričić, a za 0:4 Čop koristi praznu mrežu iza istrčalog Čičeka.

Malonogometaši

U momčadi Rudara 47 čak su četiri malonogometaša, koji igraju za MNK Novi Marof i to u 1. Hrvatskoj malonogometnoj ligi: Ivica Jandrok, Igor Martan, Tomislav Turković i Domagoj Petrić.

Kao da je to bilo dovoljno, slijede minute bez gola, ali ne zato jer se nisu trudili, nego je domaći vratar očito prebolio prvotnu ushićenost splitskom ekipom i počeo braniti svoju mrežu. Tako je obranio pokušaje Čopa, Trebotića i Ljubičića.

Ne treba ni reći da domaći nisu mogli stvoriti smislenu priliku za ugrožavanje Hajdukovog gola, ali su u 25. minuti dobili slobodni udarac nakon prekršaja Ljubičića, no trener-igrač D. Možanić s 20 metara puca slabo. Dvije minute potom iznenadili su Rudari, Martana je proigrao Petrić, a on sam pred vratarom Radoševićem puca pored gola, bilo je k tome i zaleđe.

To je nagnalo Splićane da opet porade na dizanju razultata. U 31. minuti u strijelce se upisao i Tomasov, na dodavanje Čopa, a isti igrač na 0:6 diže u 33. minuti, nakon što ga je proigrao Trebotić.

U samoj završnici prvog dijela Čop se još jednom upisuje na listu strijelaca, ponovno na asistenciju Ljubičića, čime se prvo poluvrijeme zaključuje na 0:7.

Puni krovovi

Preko 2.500 gledatelja natiskalo se na igralištu Škofa, uz pomoć vrtoglavo visokih montažnih tribina i puno naguravanja. Oni koji jednostavno fizički nisu pronašli način da prate utakmicu Rudara i Hajduka iz gledališta, gledali su je s krovova obližnih kuća.

Drugi dio započinje s tri izmjene, dvije u sastavu Hajduka, jednom u redovima Rudara 47. Rezultat se ubrzo diže na 0:8, a Čop je pogodio još jednom, da bi se potom na oduševljenje oko 2500 gledatelja, zatresla i Hajdukova mreža. Za 1:8 zaslužan je tek ušli Tekić, kojem je asistirao Jendrok.

Odmah na osam golova prednosti vraća Andrijašević, koji je također ušao u drugom poluvremenu, a odlično se snašao na loptu koja se odbila od stative nakon šuta Ljubičića. No, ni domaći ne miruju, sa strane na gol puca Stolnik, vratar Radošević odbija loptu, Tekić je vraća pred gol, gdje je okretan bio Petrić za 2:9.

Deseti Hajdukov gol desetak minuta pred kraj, nakon što se gledatelji više nisu nadali golovima, postiže Oremuš. Malo su se Hajdukovci opustili u posljednjim minutama, a domaći je trener pogodio i s izmjenama, pa Rudari slažu jednu ili dvije opasne akcije, većinom po desnoj strani i preko Petrića.

Do kraja mreže miruju, a gledatelji po isteku vremena odlaze kući zadovoljni nesvakidašnjom nogometnom poslasticom.