1. Hrvatska nogometna liga, 9. kolo, 25.09.2010, 16:00 h, Stadion Veruda, gledatelja: 1000
Suci: Tihomir Pejin (D.Miholjac), Dalibor Conjar (Osijek), Darko Novoselnik (Belišće)

Vedran Babić • subota, 25.09.2010.

Nogometaši Splita produžili su svoj sjajni niz u prvenstvu. Na gostovanju u Puli bili su bolji od Istre 1961 s 1:0 i tako se ponovno vratili na vrh ljestvice, barem na nekoliko sati.

Mate Pehar
55'
7
Juraj Grizelj
68'
10
Ante Žužul
81'
Ivan Katalinić

Mladi stoper Goran Milović bio je junak utakmice na Verudi. Svojim prvim prvoligaškim pogotkom odveo je Split do treće uzastopne pobjede u gostima i već šeste u sezoni.

U cijelom prvom poluvremenu Istra je bila bolja momčad, stvorila je više prilika, no realizacija joj nije bila na razini. U 11. minuti prvi je zaprijetio Alimi, no u vrlo izglednoj situaciji s desetak metara pucao je mlako.

Uslijedilo je potom razdoblje pritiska Splita, koji je urodio plodom u 23. minuti. Slobodni udarac izveo je Vitaić, a stoper Milović neobranjivim udarcem doveo "crvene" u vodstvo.

Nakon toga ponovno su igru preuzeli Puljani. Opet je Alimi pokušao, no njegov pokušaj iz slobodnjaka obranio je Vuković. Splitov vratar na mjestu je bio i nešto kasnije kada je morao u korner odbiti jedan sretan pokušaj Eliomara, koji je uputio neku mješavinu centaršuta i šuta.

U 33. minuti Stupić je promašio najbolju priliku domaćih kada je sa svega metra udaljenosti pucao preko gola, prethodno je Marković pogodio vratnicu. Prvo poluvrijeme zaključio je Obilinović udarcem u 36. minuti.

Drugih 45 minuta ponudilo je još manje nogometa. Splitovci su čeličnom obranom (samo tri primljena gola u sezoni!) zadržali vodstvo do kraja utakmice, a Istra je najbliža izjednačenju bila u 88. minuti kada je Vuković odlično reagirao na udarac Stupića, koji se tako prometnuo u tragičara utakmice.

Katalinić i njegovi igrači i dalje sjajno guraju u debitantskoj sezoni. Njihova karakteristična čvrsta obrana ponovno je zasjala, a jedan od njezinih članova postao je junakom utakmice iako svakako velike zasluge za pobjedu idu i na adresu vratara Vukovića.

• du_zizou25.09.2010. u 18:52
    bravo Splite, svaka cast.. moje simpatije su na vasoj strani!
    du_zizou
  • Obrisan korisnik25.09.2010. u 18:21
    Split je stvarno čudo,ali planski i racionalno su kupovali i najbitnije,nisu im menađeri dovodili igrače i sklapali momčad. Ne bih se ni iznenadio da Split ne popusti kao Karlovac lani pred kraj,jer Split ima jaku i dugu klupu,imaju oko 30 igrača,većinom iskusnih prvoligaških igrača uz svoje... [više na forumu]
  • H.E. Pennypacker25.09.2010. u 18:07
    3 primljena gola u 9 utakmica, stvarno za pohvalu, no ne mogu se oteti dojmu da će rezultat na kraju sezone biti sličan onom karlovca prošle sezone