1. Hrvatska nogometna liga, 9. kolo, 26.09.2010, 16:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj, gledatelja: 300
Suci: Zlatko Šimčić (Koprivnica), Siniša Premužaj (Varaždin), Goran Dević (Koprivnica)

Krstanović potopio Rijeku

Mihaela Bradovski • nedjelja, 26.09.2010.

Kiša koja je u subotu odgodila derbi devetog kola zagrebaše i Riječane nije štedjela niti dan kasnije i iako teren nije dozvoljavao pogreške, nogomet viđen u Kranjčevićevoj mogao je zadovoljiti okupljenih 300-tinjak gledatelja. Trostruki strijelac Ivan Krstanović svojim je pogocima zagrijao tribine, a sebi i svojim suigračima donio uvjerljivu pobjedu za bitna tri boda...

Ivan Parlov
75'
28
Lovro Medić
75'
22
Xhevahir Sukaj
81'
Luka Pavlović
10
(do 71')
20
(do 83')

Nenad Gračan

Upravo se Krstanović u petoj minuti susreta našao u prvoj izglednoj situaciji, no akciju je zaustavilo dosuđeno zaleđe. Minutu kasnije na drugoj je strani zaprijetio Đalović, Zagrebov vratar stiže zatvoriti kut. Uzvratio je najbolji bijeli pojedinac - Krstanović se efektno, koliko je to teren dopuštao, okrenuo na rubu kaznenog prostora te pucao, no iznad gostujućih vrata.

U utakmici u kojoj je svaki duži i smireniji napad prijetio eventualnom opasnom situacijom po vratare, prvi je zicer zapucala Rijeka. Kreilach u 13. minuti gađa suprotan Višićev kut, ali domaći čuvar mreže loptu uspijeva skrenuti prema vratnici. Domaći su svoje zicere propustili tri minute kasnije, preko Abdurahimija koji iz odlične pozicije gađa Lisjaka, odnosno Šovšića čiji udarac u nastavku akcije gosti čiste s crte.

Iduća je velika prilika bila ona riječka. U 24. minuti Đalović je pretrčao bijelog kapetana, nesebično poslužio Križmana, ali njegov udarac malo prije gol linije čisti upravo Tokić. Ono što u ranijim minutama nije uspjelo Kreilachu i Križmanu uspjelo je Krstanoviću - po prvi puta u 25. minuti dvoboja. Glavom je poentirao nakon Jurendićeva ubačaja s desne strane.

Novo veselje za Pjesnike stiglo je u 32. minuti, ovoga puta Krstanović na drugoj stativi koristi kvalitetno izveden udarac iz kuta Brazilca Jamesa. Zagrebaši su preko Jurendića zaprijetili i četiri minute kasnije no njegov udarac iz daljine iskosa Lisjak brani uz manje probleme. Novi promašaj nekoliko minuta kasnije upisao je Abdurahimi, no već u idućoj akciji Krstanović je postavio visokih i obećavajućih 3:0.

Početak nastavka pripao je Riječanima, odnosno njihovom trudu da stignu do vrata domaćih. Bez obzira što se više od igre vidjelo na domaćoj polovici, prva prilika stvorena je pred Lisjakom. James je izveo novi korner, a malo pored stative glavom je tukao Krstanović. Sve do 83. minute u Ulici pjesnika nismo vidjeli niti jedno veće uzbuđenje. Nakon što je veliki pljesak po izlasku zaslužio bijeli trostruki strijelac, dlanove gledatelja zagrijao je i Abdurahimi, no njegov je udarac zasutavio okvir gola.

Rijeka je svoju najbolju priliku realizirala u 86. minuti s bijele točke, sudac Šimčić dosudio je igranje rukom Tokića, a za konačnih 3:1 poentirao je Đalović. Za bolji rezultati Riječani ipak nisu imali vremena. Zadnja domaća prilika bila je ona Medićeva iz sudačke nadoknade, no njegov pokušaj glavom efektno hvata Lisjak. Precizan nije bio niti Štrok na samom kraju susreta.

Zagrebaši su po teškom terenu stigli do potpuno zaslužene uvjerljive pobjede, a nastave li s izdanjima nalik ovom današnjem, dobri rezultati neće izostati. Riječani su odlično otvorili susret, zapucali dvije sjajne prilike i dok ih je prvi pogodak poremetio, nakon trećeg su ostali bez ikakvih izgleda za bod.