1. Hrvatska nogometna liga, 10. kolo, 02.10.2010, 18:00 h, Stadion na Kantridi, gledatelja: 2.000
Suci: Andrej Burilo (Osijek), Dražen Pejić (Vukovar), Siniša Sabljak (Požega)

Nikola Vlahović • subota, 02.10.2010.

Rijeka je opravdala status favorita te je Lokomotivu svladala s uvjerljivih 3:0. Gledatelji na Kantridi su jedan pogodak vidjeli u prvom poluvremenu, a ostala dva su domaćini postigli u drugih 45 minuta. Posebno je lijep bio pogodak Čavala.

Rijeka je na Kantridi dočekala Lokomotivu u želji da prekine negativan niz koji traje već tri utakmice. Naime, igrači Nenada Gračana u zadnja tri kola nisu osvojili niti jedan bod. Gubili su bodove protiv Cibalije, Hajduka i Zagreba.

Domaćini su bolje krenuli u utakmicu , a prvu kakvu-takvu priliku imao je Đalović u 15. minuti. Nakon što je ubacio Čaval, reprezentativac Crne Gore glavom je pucao, ali je njegov udarac otišao pored gola. Rijeka je bila bolja te je stalno pritiskala, a to joj se isplatilo u 25. minuti kada je vratara Lokomotive svladao Ivan Rodić.

Bivši napadač Šibenika i Hajduka, dobro je reagirao na ubačaj s lijeve strane kojeg je uputio Čaval te je poslao loptu iza nemoćnog Picaka. Lokomotiva je uglavnom prijetila iz daljine. Tako je u 37. minuti sa dvadesetak metara iz slobodnog udarca pucao Nino Bule, međutim, lopta je prohujala iznad domaćeg gola. Svoj je udarac okušao i iskusni Sopić, ali nije bilo opasnosti za vratara Lisjaka.

Mogla je Rijeka nakon prvih 45 minuta imati prednost od dva gola, ali je udarac Kreilacha zatresao vratnicu gostujućeg gola. Gračanovi izabranici odlučno su krenuli u drugo poluvrijeme u želji da povećaju svoju prednost. U samo četiri minute Rijeka je imala tri dobre prilike, međutim, redom su ih propustili Rodić, Švrljuga i Đalović.

A onda je u 66. minuta Rijeka sasvim zasluženo došla i do drugog gola. Naime, nakon ubačaja Bakovića glavom je Picaka svladao Kreilach. I nakon prednosti od dva gola, domaćini su i dalje nastavili u istom ritmu te su ubrzo došli i do trećeg gola. Slobodni udarac sa 25 metara precizno je izveo Čaval te je lopta završila iza Picaka. Lijep gol Čavala publika je nagradila ovacijama.

Domaćini su mirno priveli utakmicu kraju te su tako prekinuli niz bez pobjede koji je trajao tri utakmice. Gračan može biti zadovoljan igrom svojih igrača, a Lokomotiva će bodove morati potražiti na nekom drugom stadionu.