Odahnuli Portugalci i Španjolci

Borna Rupnik • subota, 09.10.2010.

Susjedi Portugal i Španjolska svoje su izazove u petak navečer apsolvirali identičnim rezultatom, a Norvežani su zadržali svoj maksimalni učinak...

Skupina H

Portugalcima je ogled s Danskom bio možda i posljednja prilika da se nakon osvajanja samo jednog boda u prve dvije utakmice vrate u ravnopravnu borbu za mjesto na Europskom prvenstvu u Poljskoj i Ukrajini.

Pod vodstvom novog izbornika, Paula Benta, nisu razočarali svoje navijače na stadionu Dragao, a sretan kraj za Portugalce najavio je Nani s dva pogotka u kratkom razdoblju između 29. i 31. minute, prvi na ubačaj Cristiana Ronalda, a drugi nakon pogreške Christiana Poulsena.

Život im je zakomplicirao Ricardo Carvalho pogotkom u vlastitu mrežu u 79. minuti, no Cristiano Ronaldo nedugo potom uklanja sve dileme i na Nanijevu asistenciju postavlja konačnih 3:1.

U drugoj utakmici skupine H Norveška je na Cipru došla i do treće pobjede te uvjerljivo vodi na tablici sa svih devet bodova. John Arne Riise i John Carew usrećili su goste, a pogodak Giannisa Okkasa u 58. minuti za smanjenje na 2:1 pokazao se tek počasnim jer je Efstathios Aloneftis poslije dva puta uzdrmao vratnicu, ali lopta nije htjela u mrežu.

Skupina I

Europski i svjetski prvaci Španjolci ostvarili su protiv Litve i drugu pobjedu na svom putu prema smotri 2012. godine. No, žilavi Litavci dobro su namučili svoje domaćine u Salamanci, a nakon što su Sergio Ramos i David Villa tresli okvir gola, popustili su početkom nastavka, kada je zabio Fernando Llorente.

Ali u 54. minuti prodire Darvydas Šernas i iznenađujuće poravnava na 1:1, da bi Llorente svojim drugim pogotkom glavom samo dvije minute poslije vratio prednost Furiji. Posao je dovršio David Silva u 79. minuti, također glavom.

Češka je u utakmici koju je vodio hrvatski sudac Ivan Bebek pobijedila Škotsku 1:0. I u tom je dvoboju slavljenika odlučila glava, ona Romana Hubnika u 69. minuti.

• Obrisan korisnik09.10.2010. u 05:03
    Treba spomenit i odlične Norvežane,već 3 pobjede i maksimalnih 9 bodova,mogli bi mi gledat "crveno-plave" na EP 2012.
  • Obrisan korisnik09.10.2010. u 01:43
    Nani je razbio Dansku, a Ronaldo radi grešku u repki ko i Messi - hoće zabit sam pod svaku cijenu. Triput su opasniji dok razigrava, a gol dolazi sam od sebe kao taj treči , kad ga je Nani proigrao samog na golmana. Španjolci su pak sva tri gola dali glavom, pravo čudo s obzirom na njihov stil... [više na forumu]