Nova pobjeda Kranjčara i Crne Gore

Mirza Seferagić • subota, 09.10.2010.

Izabranici Cice Kranjčara ostvarili su i treću pobjedu u isto toliko utakmica, a ovaj put stradala je Švicarska. Jedini pogodak na utakmici postigao je Mirko Vučinić te će Crnogorci u dobrom raspoloženju otići na put u Englesku u utorak. U istoj skupini Bugarska je u gostima svladala Wales također s 1:0. A u skupini E Nizozemska je pogotkom Huntelaara svladala Moldaviju u gostima dok su Mađari slabašnom San Marinu utrpali čak osam pogodaka.

Skupina G

Crna Gora - Švicarska 1:0 (Vučinić 68')

Crnogorci su nakon pobjeda nad Walesom i Bugarskom s identičnim rezultatom slavili i protiv Švicarske u Podgorici. Početak utakmice ipak je pripao gostima koji su stvarali bolje šanse, ali je danas odlični vratar domaćih Mladen Božović sačuvao svoja vrata netaknutima nakon pokušaja Alexandera Freija i Gokhana Inlera. U drugo su poluvrijeme bolje ušli izabranici Cice Kranjčara, a kao rezultat toga stigao je i pogodak u 68. minuti kojeg je postigao njihov najbolji strijelac Mirko Vučinić nakon duplog pasa odigranog s Mitrom Novakovićem. Švicarci su do kraja utakmice nanizali još tri solidne prilike preko Freija, Barnette i Derdiyoka, no Božović je to sve obranio te je osigurao Crnoj Gori nova tri boda. Crnogorci u utorak putuju u goste Engleskoj dok će Švicarci kod kuće dočekati Wales.

Wales - Bugarska 0:1 (Popov 48')

Dolaskom Lothara Matthäusa za Bugarsku su konačno počeli dolaziti i bolji rezultati. Na teškom gostovanju u Walesu Bugari su svladali domaće s 1:0 pogotkom Ivelina Popova. Nakon siromašnog prvog poluvremena u kojem nije bilo pravih prigoda u drugo su bolje krenuli gosti kojima Popov u 48. minuti donosi sva tri boda. Domaći su do kraja utakmice imali neke solidne prilike, no bilo je to premalo da bi došli do pogotka. U 90. minuti utakmice domaći su ostali i s igračem manje nakon što je Chris Gunter dobio izravni crveni karton poslije prekršaja na Dimitaru Rangelovu.

Skupina E

Moldavija - Nizozemska 0:1 (Huntelaar 37')

Nizozemci su ostvarili i svoju treću pobjedu u tri odigrane utakmice u ovoj skupini, a u ovoj su utakmici bili puno bolja momčad na terenu od Moldavije koju je jedino nepreciznost gostiju spasila od težeg poraza. Jedini pogodak na utakmici postigao je Klaas-Jan Huntelaar u 37. minuti susreta nakon sjajnog dodavanja Rafaela van der Vaarta. Huntelaar je izbio sam pred vratara te je zakucao loptu od grede u gol domaćih. Rezultat je mogao biti i uvjerljiviji, no Huntelaar, Heitinga i Kuyt su bili neprecizni u nastavku utakmice, pa je završilo sa samo jednim pogotkom u mreži domaćih. Huntelaaru je ovo bio već šesti pogodak u ovim kvalifikacijama, a prije ovog današnjeg, tri je zabio San Marinu te dva u pobjedi protiv Finske.

Mađarska - San Marino 8:0 (Rudolf 11', 25', Szalai 18', 27', 48', Koman 60', Dzsudzsak 89', Gera 90+3'(p))

Mađari su bili i više nego uvjerljivi protiv slabašnog San Marina, a hat-trick je postigao Adam Szalai i to u razmaku od pola sata. Dva gola dodao je Gergely Rudolf, a oba su napadača postigla po dva pogotka već u prvom poluvremenu. Trenutak utakmice dogodio se u 27. minuti kada je Szalai prekrasnim lobom s 40-ak metara prebacio Simoncinija za 4:0. U nastavku su domaći malo stali, no i s takvom su igrom uspjeli postići još tri pogotka te su si tako poboljšali svoju gol razliku.

• Weasley09.10.2010. u 08:03
    cico će pokoriti wembley i postati drugi hrvatski izbornik u povijesti kojemu je to uspjelo...
    Weasley
  • Obrisan korisnik09.10.2010. u 01:46
    Svaka cast, 9 bodova za CG, ko bi reka da ce tako novopecena reprezentacija bit predvodnik skupine. Bravo!!
  • Obrisan korisnik09.10.2010. u 01:05
    Cico se na da, svaka čast prošli su pravi ispit. A onaj Huntelaar je promašil 15 zicera, a i taj gol nije izbio sam i zakucao loptu od grede u gol, već se lopta odbila od kopačke obrambenog igrača i dovoljno skrenula da ju golman ne može braniti i onda se od stative odbila u gol. Da lopta nije... [više na forumu]