Kiksevi vodećih

Vedran Babić • subota, 09.10.2010.

U osmom kolu 3. HNL Jug tri od prve četiri momčadi na ljestvici ostale su bez pobjede, a to su Raštane, Primorac 1929 i Neretvanac, dok je jedino Velebit bio uspješan i tako preuzeo drugu poziciju.

Po drugu utakmicu u nizu nogometaši Raštana odigrali su remi bez golova. U prošlom kolu gostovali su u Blatu kod Zmaja, a ovog puta kod Konavljanina u Čilipima. Iako su bili bolji i bliži pobjedi, lideri su opet osvojili samo bod, ali su i dalje vodeći s 20 osvojenih bodova.

Njihov prvi pratitelj više nije Primorac 1929 već Velebit, koji je s 5:1 pregazio Jadran (KS). Barnjak je s dva gola u prvih osam minuta odveo utakmicu u željenom smjeru za njegovu momčad, a tračak nade gostima donio je Kapitanović u 21. minuti. Ipak, već do kraja prvog poluvremena Bulat i Čerina povisuju na 4:1, a početkom nastavka Kolić postavlja konačnih 5:1.

Primorac 1929 je, pak, u dvoboju s "bratom" iz Biograda izgubio 1:0, a strijelac je bio Batista u 44. minuti. Nakon odličnog starta i pet pobjeda u šest utakmica, Stobrečani su sada doživjeli dva uzastopna poraza, no i dalje su visoko plasirani na ljestvici te zauzimaju treće mjesto.

Od vodećeg kvarteta (do ovog kola) poraz je doživio i Neretvanac, koji je u Dubrovniku pao jednim golom Kovačića s bijele točke u 53. minuti. Istim rezultatom završene su još dvije utakmice. Zmaj iz Makarske je kod kuće bio bolji od Mladosti, a Hrvace od Dinare i to pogotkom u petoj minuti sučeve nadoknade.

U Unešiću nije bilo golova između Zagore i Zmaja (B), a Jadran LP je s 2:0 porazio Uskok, čiji je trener Dean Računica isključen u drugom poluvremenu. Jadranaši su do pobjede stigli golovima Barbira i Nikolca.

I konačno, u Metkoviću je domaćin Neretva s 2:1 izgubila od Omiša, koji se probio na četvrto mjesto ljestvice, što je svakako novitet u odnosu na prošlu sezonu u kojoj je klub završio na posljednjem mjestu, ali zbog pravila HNS-a ipak nije ispao u niži rang.