Kvalifikacije za EP 2012., skupina F, 12.10.2010, 20:45 h
Grčka 2:1 Izrael
Izrael

Grčka preuzela vrh hrvatske skupine

Vedran Babić • utorak, 12.10.2010.

U posljednjoj utakmici ove večeri u skupini F kvalifikacija za Euro 2012. Grčka je s 2:1 zasluženo porazila Izrael i tako zasjela na vrh skupine s jednim bodom više od Hrvatske, ali i utakmicom više.

Na stadionu Georgios Karaiskakis u Pireju reprezentacija Grčke je bez većih problema apsolvirala suparnike iz Izraela iako to konačni ishod ne sugerira. Bivši europski prvaci su bili bolja momčad od samog početka, a neizvjesnost je samo nakratko početkom drugog dijela vratio izjednačujući pogodak gostiju, ujedno i autogol.

Grčka je povela u 22. minuti preko svog ponajboljeg igrača Dimitrisa Salpingidisa, koji je realizirao asistenciju Kafesa. Nedugo zatim Karagounis je zaprijetio udarcem iz daljine, a pet minuta prije kraja prvog dijela Izrael je bio blizu izjednačenja kada je Lior Refaelov za malo bio neprecizan iz slobodnog udarca.

U 59. minuti Izrael ipak izjednačuje. Nikos Spyropoulos je postigao autogol i činilo se kako će Grci ponovno pred svojim navijačima prosuti bodove kao u prvoj utakmici protiv Gruzije, no samo četiri minute potom dosuđen je jedanaesterac za domaćina, kojeg je u pogodak pretvorio kapetan Giorgos Karagounis.

Izraelski izbornik Luis Fernandez nastojao je izmjenama Vermouthom, Elroyom Cohenom i Bardom unijeti živost i pokušati izboriti barem bod, no nije mu uspjelo. Grci su s lakoćom obranili prednost i sada s vrha s osam osvojenih bodova gledaju na konkurenciju u skupini F.

Ipak, osim boda više imaju i utakmicu više od prvih pratitelja Hrvatske, a iduću utakmicu igraju 26. ožujka na Malti. Izrael, pak, ima samo četiri boda iz četiri utakmice, a na isti dan dočekuje Latviju.