1. Hrvatska nogometna liga, 11. kolo, 15.10.2010, 18:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj, gledatelja: 1200
Suci: Mario Zebec (Varaždin), Goran Dević (Koprivnica), Josip Havaić (Koprivnica)

Mihaela Bradovski • petak, 15.10.2010.

Nogometaši Karlovca u 11. su kolu stigli do prvih bodova s gostovanja u aktualnoj sezoni. Pogodak početkom drugog dijela prelomio je susret, a Kranjčevićeva će pamtiti još jednu zanimljivost s ovog dvoboja, u 71. minuti susreta zbog nestanka struje ugasili su se reflektori...

Edin Husić
69'
22
Karlo Primorac
72'
11
Ivan Lajtman
87'
Igor Pamić

U početnim minutama susreta Pjesnici su pokušali kroz posjed lopte stići do prilika, no kompliciranje nakon ulaska u zonu udarca stajalo ih je igre bez ijednog pokušaja. Takva je igra pogodovala kontrama Karlovčana, a jedna takva završila je prvim uzbuđenjem. Lopta je iz sredine stigla do Jerneića, s vrata "bijelih" izlazi i Hrvoje Višić i iako gostujući napadač stiže prije od svega ništa. Igrala se treća minuta.

U sedmoj minuti javlja se i Zagreb. Nakon duplog pasa s Abdurahimijem iz daljine puca Krstanović no nema opasnosti po Sunaru. Pokušali su zagrebaši, točnije Novosel i sedam minuta kasnije, no i Novoselov udarac iz daljine ne završava u okviru gola. U 21. minuti na drugo strani udarac glavom oprobava Novinić, ali rezultat se i dalje ne mijenja.

Trkom bogato prvo poluvrijeme nije donijelo veći broj pravih, izrađenih prilika, igrači obje momčadi uglavnom su koristili pogreške protivnika kao temelj svojih akcija. Domaći je sastav preko Šovšića i Jugovića pokušao ugroziti Sunaru i u 27., odnosno 28. minuti. Deset minuta kasnije gosti su novu kontru pretvorili u pogodak.

Pavlović bez izmjena

Domaći je sastav današnji susret završio u istom sastavu u kojem ga je i započeo. "Bio sam zadovoljan igrom i nisam imao potrebe raditi zamjene. Pokušali smo s izmjenama unutar početnog sastava, guranjem Abdurahimija u sredinu, a Dedića na bok."

Po lijevoj je strani lijepo prošao Pilipović, dijagonalom na drugu vratnicu uposlio Novinića kojem nije bilo teško loptu skrenuti u mrežu. Pjesnici su pokušali ekspresno uzvratiti, no u 39. minuti bijeli se ofenzivci nisu našli na pravom mjestu kada je s gol linije ubacio Abdurahimi. No ono što im nije za rukom pošlo tada pogotkom je urodilo u idućem napadu. Četiri minute prije odlaska na odmor Dedić izlazi sam pred Sunaru između dva gostujuća stopera, a njegov udarac uz pomoć Ćejvanovića završava u mreži.

Otvaranje nastavka pripalo je međutim gostima, a do nove su prednosti stigli već u 48. minuti. Nespretnu reakciju Tokića i Pavlovića iskoristio je Batarelo, zaleđa nije bilo i uslijedilo je drugo karlovačko slavlje. Mogli su igrači Igora Pamića do pogotka stići samo nekoliko minuta kasnije kada Novinić puca malo preko vrata. "Bijeli" su na prvu priliku drugog dijela morali čekati do 57. minute - udarac Krstanovića glavom brani gostujući čuvar mreže.

Još jednu izglednu kontru u 62. minuti povukla je gostujuća momčad, no udarac Štefančića odlazi preko Višića, ali i preko njegovih vrata. Iduća velika prilika bila je ona zagrebaša. Na ubačaj Novosela Krstanović tuče glavom, no loptu zaustavlja okvir gola. U idućoj akciji lopta se na gol liniji odbija od Abdurahimija, mladi veznjak zaustavio je priliku svoje momčadi. U 71. minuti igru je zaustavio nestanak struje.

Nakon prisilne pauze Pjesnici su nastavili tražiti izjednačenje, u 72. minuti iz daljine je snažno opalio Krstanović, dok je dvije minute kasnije malo uz suprotnu vratnicu pucao Novosel. Na drugoj je stani na samom kraju susreta priprijetio Jerneić. Rezultat se do kraja dvoboja uz sve domaće napore nije promijenio pa su Karlovčanima tako pripali prvi ovosezonski gostujući bodovi. "Bijeli" su pak upisali poraz nakon tri pozitivna rezultata.

• Obrisan korisnik16.10.2010. u 18:03
    Ma, nemaju oni nažalost pojma ni što je Fa ni što je anti Fa.....neko im je isprao mozak nečim daleko jačim nego što je to piva. A gey problematika im je očito bliža, barem po ponašanju.
  • Gh0C16.10.2010. u 14:28
    Isti ti tzv. navijači sa svojom fol podrškom anti Fa sranjima i gey udrugama štete tom kakvom takvom ugledu kluba skoro ko taj krkan na njegovom čelu
    Gh0C
  • Obrisan korisnik16.10.2010. u 10:35
    Pa NORMALNO JE da ode čovjek koji nikoga nije kupio a prodao je Ibričića, Mandžukića, Vrdoljaka, Brkljaču, Nadarevića, Mujdžu, Đalovića, Stojkića, Lovreka...(još kad proda stadion, ode on!)...ali NIJE NORMALNO da po njemu pljuje ista ona jadna, izmanipulirana grupica tzv. navijača koja je do prije... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik16.10.2010. u 06:09
    Mislim da je krajnje vrijeme da se tog prugerskog mrzitelja (medića) više izbaci iz kluba ! nek si osnuje klub negdje u bosni, ionaku ju stalno hvali a po Hrvatskoj pljuje !...ili zamislite si da nk split podražava sve odluke Dinama a ne hajduka ! medići...zbogom zauvjek !