1. Hrvatska nogometna liga, 11. kolo, 16.10.2010, 18:00 h, Split, Gradski stadion u Poljudu, gledatelja: 5.000
Suci: Igor Križarić (Čakovec), Fegeš (Nedelišće), Hudika (Varaždin)

Bernard Jurišić • subota, 16.10.2010.

Hajduk je protiv Slavena ponovio lošu izvedbu kakvu je pružio u prošloj domaćoj utakmici protiv Varaždina, no i ovog je puta ostvario ono najvažnije - ubilježio bodove. Još je jednom čovjek odluke bio Ante Vukušić...

Prvo poluvrijeme današnjeg susreta neodoljivo je podsjećalo na posljednu domaću utakmicu Hajduka, onu protiv Varaždina. Doduše, za razliku od Varaždinaca prije tri tjedna, nije Slaven stvorio ni jednu stopostotnu prigodu u prvih 45 minuta, ali je bio bolji protivnik, više kontrolirao loptu, djelovao povezanije.

No, kao i tada - pogodak je stigao na suptornoj strani. Nakon što je semafor taman ušao u treću minutu Bulku je okomicom pronašao Antu Vukušića, koji s obrambenim igračem na leđima ulazi u kazneni prostor i još jednom potvrđuje svoje realizatorske sposobnosti. "Sinjski dijamant" nastavio je golgetersku seriju nakon tek nešto više od dvije minute igre.

Bez "umjetnika" u Vinkovcima

U glavama Hajdukovaca nakon Slavena je Sankt Petersburg, no Vinkovci koji čekaju "bile" nakon povratka iz Rusije već danas se doimaju kao velika "plutajuća mina". Senijad Ibričić danas je zaradio treći žuti karton i neće ga biti u nedjeljnom gostovanju kod Cibalije, a Anas Sharbini će odrađivati drugu utakmicu nakonadne suspenzije, ukoliko Disciplinska komisija ne uvaži Hajdukovu žalbu i prepolovi kaznu.

To je bilo doslovno sve što je Hajduk napravio u prvih 45 minuta. Slaven je preuzeo loptu, kružio oko Hajdukovog kaznenog prostora, a preko Vojnovića i Tepurića nekoliko puta zaprijetio Subašiću. U 20. minuti Maloča je u zadnji tren stigao izbiti loptu u korner nakon Tepurićevog uklizavanja na prvoj vratnici, a u 28. Milardović prijeti iz slobodnog udarca.

Da Hajduk nije izgledao dobro potvrdio je i potez trenera Poklepovića, koji je desetak minuta prije poluvremena iz igre povukao nevidljivog Tomasova, a Brkljaču poslao da poveže konce veznog reda.

No, ništa se posebno nije povezalo u Hajdukovoj igri ni u drugom poluvremenu, iako su "bili" izgledali nešto aktivnije. Nisu se ni Koprivničani proslavili, kao da nisu bili svjesni prigode koju im je loš Hajduk pružao.

Hajduk je prvu prigodu za rješenje utakmice imao u 68. minuti iz Ibričićevog slobodnog udarca, a tri minute kasnije Hajdukova "desetka" mogla je razriješiti pitanje pobjednika. Krenuo je "Ibro" sam gotovo od centra, ispred njega je bio samo vratar Rodić, no umjesto da sam riješi situaciju udarcem prema vratima neuspješno je pokušao pronaći Vukušića u sredini. Pokušao je Ibričić i glavom u 79., ni to nije ušlo.

Dogurali su se nekako i jedni i drugi do kraja, a svi koji su nazočili večerašnjoj utakmici zahvalili su sucu na posljednjem zvižduku nakon tri minute nadoknade. Hajduk iza sebe ima još jednu lošu predstavu, ali i još tri boda više na kontu.

• Obrisan korisnik16.10.2010. u 21:18
    Mali ima mana, ali i ono što se ne može naučiti a to je nos za gol. Uza sve to ima snažan voljni moment za rad i napredak! Ne treba ga previše dizati u nebesa!