1. Hrvatska nogometna liga, 11. kolo, 16.10.2010, 15:30 h, Pula, Stadion Veruda, gledatelja: 2.000
Suci: Damir Batinić (Osijek), Grgić (Osijek), Grgec (Bistra)
Istra 1961
Istra 1961
0:0(0:0) Rijeka
Rijeka

Prvi domaći bod za Istru 1961

Matej Milanović • subota, 16.10.2010.

Zoran Vulić dobro je krenuo u svoj drugi mandat na klupi pulskog prvoligaša, osvojivši prvi domaći bod u ovoj sezoni s 0:0 protiv favorizirane Rijeke, koja nije znala iskoristiti igrača više.

Rijeka je u Pulu došla kao izraziti favorit, ali Istra 1961 je povratak Zorana Vulića na svoju klupu htjela proslaviti prvim domaćim bodom. Utakmicu je Istra dobro otvorila, kao više puta tijekom sezone, ali bivši član sastava Robert Lisjak, nije dopuštao da ga se iznenadi.

U takvom ritmu prošlo cijelo prvo poluvrijeme. Bez velike igre i s opasnostima uglavnom po gostujući gol. Ipak, Lisjak je bio na nivou zadatka i do odlaska u svlačionice rezultat je ostao na početnih 0:0. Dok je Vulić mogao biti zadovoljan barem brojem stvorenih prilika, gostujući trener Nenad Gračan nije imao puno stvari kojima se obradovati nakon prvih 45 minuta.

U drugom poluvremenu Riječani su uspjeli priprijetiti u samom startu, ali lopta nikako nije ulazila u mrežu. Trenutak koji je mogao odlučiti utakmicu dogodio se u 65. minuti kada je Asim Šehić, koji bi utakmice teoretski trebao odlučivati u korist Istre zabijajući golove, zaradio svoj drugi žuti karton i ostavio domaće s deset igrača na terenu.

Međutim, očajno subotnje popodne Rijeke nastavilo se i s igračem više. Lopta je uglavnom bila u nogama gostujućih igrača, ali Gračanovi nogometaši nisu uspjeli stvoriti ozbiljnije prilike. To je uspjelo pak Armendu Alimiju, koji je iz slobodnog udarca pogodio gredu u 73. minuti.

Vulić može biti zadovoljan bodom osvojenim protiv renomiranog i favoriziranog protivnika, koji je uz to i prvi domaći bod u sezoni za Istru 1961. Sada treba samo vidjeti hoće li ovo biti početak pulskog uzleta i hoda prema gotovo nemogućem spasu, ili će biti sao jedna od rijetkih svijetlih točki u ovoj pulskoj sezoni.

S druge strane Gračan ima o čemu razmišljati nakon pulskog gostovanja. Protiv slabih domaćina njegovi igrači nisu uspjeli stvoriti nikakvu ozbiljniju priliku, niti su uspjeli kontrolirati igru kao što se to moglo očekivati. Čak niti u razdoblju s igračem više Rijeka nije bila previše opasna, što Gračan i njegovi suradnici moraju čim prije korigirati, ukoliko žele ostati pri vrhu ljestvice.

• Obrisan korisnik17.10.2010. u 00:44
    Samo neka mu Čulina i npr. Mance sjede na klupi pa će biti još ovakvih utakmica. Katastrofa!