Primera División, 8. kolo, 23.10.2010, 20:00 h
Real Madrid 6:1 Racing Santander
Racing Santander

Real šest, Ronaldo četiri, Racing jedan

Ante Zovko • subota, 23.10.2010.

Real Madrid novom se uvjerljivom pobjedom na svojem terenu vratio na vrh Primere. Na Bernabeuu je sa 6:1 stradao Racing, a gostujuće obrambeno statiranje iskoristio je Cristiano Ronaldo za popravljanje svoje statistike.

Santiago Bernabeu opet je vidio atraktivni i raspucani Real Madrid, kojem je večeras katastrofalni Racing poslužio kao pucačka vježba, pogotovo za Cristiana Ronalda, strijelca četiri pogotka.

Gosti se nisu mogli dugo odupirati, pa je već u desetoj minuti Gonzalo Higuain na prekrasno dodavanje Di Marie najavio kakva će se utakmica gledati.

Vezane vijesti

Higuain u 15. minuti probija stranu, ubacuje u peterac, a Cristiano Ronaldo povećava na 2:0. Racing ničim nije dao naslutiti da će pružiti bilo kakav otpor i desetak minuta kasnije Ronaldo iz sumnjive situacije (zaleđe) daje svoj drugi gol, ovaj put na dodavanje Özila.

Igrala se 47. minuta, a Portugalac je zabio i svoj treći gol, opet iz blizine, a asistent je ponovno Di Maria. Argentinac je opet u središtu pažnje u 55. minuti. Ovaj put je izborio jedanaesterac, koji u svoj četvrti gol pretvara Ronaldo i postavlja 5:0.

Večer je za Racing išla iz lošeg u gore. U 66. minuti još jedna očajna obrambena intervencija završava pogotkom Reala, ovaj put Özila. Nijemac je izdržao tri naleta i pospremio loptu za 6:0.

Malo sreće, ako se to može tako nazvati, za goste je u 73. minuti ponudio Diop udarcem koji se od Rosenbergovih leđa odbija iza Casillasa za konačnih 6:1.

• Mihalj24.10.2010. u 12:29
    iskreno ne znam kaj svi svršavaju tolko na mourinha. on je do sad vodio sam momčadi pune zvijezda, ono ko da je managera igrao. istina bio je prvak europe s portom al to je isto bila dobra i stabilna momčad koja je redovito igrala u LP i u kojoj ima uvijek dobih igrača koji se poslije prodaju. dao... [više na forumu]
    Mihalj
  • Obrisan korisnik24.10.2010. u 12:26
    ma Murinjho je majstor, genije, fenomen jednostavno nevjerojatno kako Real Madrid igra ove sezone,uvijek kupi prave igrače i onda stvori stroj koji melje sve pred sobom.... car di god dođe... no volio bi vidjet što bi napravio u Dinamu ili Hajduku ili općenito u nekom HNL klubu
  • Obrisan korisnik24.10.2010. u 02:59