Fiorentina 2:1 Bari
Bari

Važna pobjeda Fiorentine

Ivana Spahija • subota, 23.10.2010.

Osmo kolo Serie A pobjedom su otvorili nogometaši Fiorentine, koji su na domaćem terenu rezultatom 2:1 svladali goste iz Barija. Viole su ovom pobjedom uzele važna tri boda za najavu mogućeg izlaska iz krize i bijeg sa samog dna ljestvice...

Nakon sedam teških kola, nogometaši Fiorentine napokon su dočekali bolje dane. Posrnule Viole ostvarile su tek drugu pobjedu ove sezone na domaćem terenu svladavši Bari rezultatom 2:1, čime su s nova tri boda pobjegle sa samog dna i uspele se na 11. mjesto na ljestvici. U utakmici bez previše pravih prilika, ali s nešto većom angažiranošću domaćih nogometaša, presudili su pogoci Donadela i Gilardina za slavlje na tribinama stadiona Artemio Franchi.

Fiorentina je vratima gostiju prvi put ozbiljnije zaprijetila u 20. minuti susreta, Santana je dobro proigrao za Pasquala koji je potom gađao malo pokraj gola. Dvije minute kasnije domaćini su propustili novu priliku za vodstvo, obrana Barija je potpuno zastala, a Marchionni se nije najbolje snašao i iz izgledne prilike slabo je pucao u gostujućeg vratara Gilleta.

Pritisak na gostujuću obranu Violama se u konačnici isplatio u 34. minuti susreta. Nakon asistencije Marchionnija Donadel je lijepim pogotkom matirao Gillea za vodstvo Fiorentine od 1:0. Tri minute kasnije domaćini su mogli doći i do drugog pogotka, Montolivo se sam sjurio prema vratima Barija, ali je Gillet dobrom intervencijom goste spasio od novog pogotka.

Drugo poluvrijeme bilo je siromašnije prilikama od prvog, u nekoliko navrata nešto konkretniji bili su domaćini, ali bez veće opasnosti po vrata Gilleta. Monotonija utakmice razbijena je u 82. minuti kada je Gilardino pronašao put do mreže Gilleta i Fiorentini donio vodstvo od 2:0. No, tu nije bio kraj pogocima, u 90. minuti susreta Parisi je nakon izvedenog udarca iz kuta smanjio vodstvo domaćina na 2:1, što je bilo i konačno rješenje ove utakmice.